شروع ثبت رایگان قرارداد اجاره و کد رهگیری از فردا

به گزارش همیار مشاوره، معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی درباره نحوه فعالیت سامانه معاملات املاک و مستغلات کشور توضیحاتی ارائه داد.

شروع ثبت رایگان قرارداد اجاره و کد رهگیری از فردا

به گزارش فارس، هادی عباسی در تشریح اخذ کد رهگیری رایگان گفت: از فردا سوم خرداد ماه 1402 در سامانه املاک و اسکان به آدرس (amlak.mrud.ir) و (srem.ir) مستأجران و مؤجرین می توانند به صورت رایگان نسبت به ثبت قرارداد اجاره و اخذ کد رهگیری اقدام نمایند.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: این سامانه به صورت 24 ساعته ودر تمامی ایام هفته به مؤجران و مستأجران خدمات رایگان ثبت قرارداد اجاره به همراه اخذ کدرهگیری در سراسر کشور ارائه می دهد.

عباسی اعلام کرد: اخذ کدرهگیری در بنگاه های دارای مجوز معاملات املاک نیز کماکان امکانپذیر است.

پیش تر سامانه املاک و مستغلات خدمات ثبت قرارداد اجاره مسکن و کدرهگیری را به صورت آزمایشی ارائه می داد، اما از فردا سوم خرداد ماه ارائه این خدمات به صورت رسمی و رایگان صورت می پذیرد.

مراحل ثبت قرارداد اجاره در این سامانه بسیار ساده تعریف شده و در گام اول باید پس از تایید مدارک هویتی برای ورود به سامانه بر روی گزینه ایجاد قرارداد کلیک گردد.

پس از آن با ثبت اطلاعات موجر، اطلاعات ملک، مبلغ و تاریخ قرارداد، تعهدات طرفیت، ثبت قبوض و در نهایت ثبت اطلاعات مستاجر، زمینه دریافت کد رهگیری مهیا خواهد شد.

منبع: فرارو

به "شروع ثبت رایگان قرارداد اجاره و کد رهگیری از فردا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع ثبت رایگان قرارداد اجاره و کد رهگیری از فردا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید