الجعفری: از حق خود در آزادسازی کشور از تروریسم نمی گذریم

به گزارش همیار مشاوره، نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد تاکید کرد که این کشور از حق خود مبنی بر آزادسازی تمام مناطق کشور از لوث تروریسم چشم پوشی نخواهد کرد.

الجعفری: از حق خود در آزادسازی کشور از تروریسم نمی گذریم

به گزارش گروه بین الملل همیار مشاوره به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، بشار الجعفری نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد گفت که تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه بدون هیچگونه دخالت خارجی پیروزیتی ملی است که با پشت سر گذاشتن موانع ایجاد شده توسط دشمنان سوریه حاصل شده است.

وی طی سخنانی در نشست شورای امنیت گفت: سوریه با همکاری دوستان در روسیه و ایران و از طریق همکاری با گر پدرسون نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل پیروز شد کمیته تدوین قانون اساسی را تشکیل دهد.

وی گفت که همزمانی اعلام تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه با ریاست روسیه بر شورای امنیت بار دیگر نقش مهم مسکو در تلاش برای برقراری صلح و امنیت بین المللی و عدم دخالت در امور داخلی کشورها را نشان می دهد.

نماینده سوریه در سازمان ملل متحد تاکید کرد که پیروزیت هرگونه روند سیاسی در سوریه مستلزم سرانجام دادن به حضور نیروهای آمریکایی، انگلیسی، فرانسوی، ترکیه ای و سایر نیروهایی است که به صورت غیر قانونی در سوریه حضور دارند.

وی گفت که اعتقاد دولت سوریه به روند سیاسی به این معنا نیست که از حق خود و تعهدات قانونی اش مبنی بر آزادسازی تمام مناطق کشور از لوث کشور و سرانجام دادن به حضور نظامی غیرقانونی خواهد گذشت.

الجعفری گفت که سوریه به صورت همزمان روند سیاسی، مبارزه با تروریسم، سرانجام دادن به حضور غیرقانونی در سوریه و آشتی و بازسازی کشور را ادامه خوهد داد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "الجعفری: از حق خود در آزادسازی کشور از تروریسم نمی گذریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الجعفری: از حق خود در آزادسازی کشور از تروریسم نمی گذریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید