اپلیکیشن جدید در دبی ؛ خدمات فرودگاهی را در خانه انجام دهید

به گزارش همیار مشاوره، دوبی مجموعه اپلیکیشن واحدی به نام دوبی ناو (Dubai Now) راه اندازی نموده که دسترسی به مجموعه ای از خدمات 22 نهاد دولتی را برای شهروندان فراهم می نماید.

اپلیکیشن جدید در دبی ؛ خدمات فرودگاهی را در خانه انجام دهید

چمدان: مدیر خدمات هوشمند دوبی می گوید: وقتی یک شهر به سوی تحول دیجیتالی می رود، باید یک اپلیکیشن واحد داشته باشد که شهروندان بتوانند با دانلود و نصب کردن آن با شهر تعامل داشته باشند، بنابراین باید به جای مجموعه اپلیکیشن باید یک پلت فرم واحد داشته باشیم. طراحی و ساخت تعداد زیادی اپلیکیشن کوچک، هزینهٔ زیادی برای دولت دارد. بنابراین داشتن یک اپلیکیشن و یک پلت فرمِ واحد برای تمام خدمات دولتی یا شهری، واقعا هزینه های دولت را کم می نماید.

در دوبی کسب و کارهای تازه ای پیرامون اپلیکیشن ها در حال شکل گیری است. یکی از تازه ترین اپلیکیشن های بازار دوبی دوبز (Dubz) نام دارد که ارائه خدمات فرودگاهی در منزل را ممکن می نماید. می توانید بار و چمدان خود را از خانه یا هتل روانه کنترل پرواز کنید. با استفاده از این اپلیکیشن یکی از اعضای تیم خدماتی به آدرس شما می آید. پاسپورت تان را آنالیز نموده، چمدان تان را وزن می نماید و برچسب می زند و بعد کارت ورود به هواپیما را صادر می نماید. این تیم چمدان شما را به فرودگاه می فرستد و در مقصد تحویل تان می دهد.

عمر ابو فرج یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل دوبز معتقد است که گرچه اپلیکیشن ها بر اقتصاد تأثیری سازنده دارند اما بدون ایجاد زیرساخت لازم در حوزهٔ فناوری برخورداری از نوآوری مالی با اپلیکیشن ها ممکن نبوده است. امنیت نخستین اولویت این استارتآپ است.

عمر می گوید: امنیت یکی از شاخه های مهمی است که دوبز سرمایه گذاری زیادی روی آن دارد. این سرمایه گذاری و نیز همکاری ای که ما با مقامات فرودگاهی، پلیس و گمرک دوبی داریم به ما امکان داده که بتوانیم امنیت محموله ها را تأمین کنیم و به مشتری ها در این زمینه اطمینان خاطر بدهیم.

در بخش سوخت نیز در دوبی اپلیکیشن ها وارد کار شده اند. کافو (CAFU) یک اپلیکیشن تحویل سوخت در محل است و نوعی پمپ بنزین سیار به شمار می رود که هرجا باشید به کمکتان می آید.

آنتونیو الاسمر، مدیر عامل کافو می گوید: راهی نیست که اقتصادمان پیشرفت کند مگر آنکه وارد عصر دیجیتال شویم. اپلیکیشن ها شیوهٔ زندگی ما را تغییر داده اند و فکر می کنم یکی از بخش های دست نخوردهٔ اقتصاد ما در این زمینه، بخش نفت و گاز است که هنوز برای بهبود و توسعهٔ این نوآوری ها جای زیادی دارد.

حالا و با وجود 5 میلیارد کاربر جهانی اپلیکیشن ها، انتظار می رود استفاده از آنها سال جاری هم رکورد تازه ای ثبت کند. اپلیکیشن هایی که قبلا به این اندازه برای زندگی و کسب و کار مهم نبودند.

منبع: توریسم آنلاین

به "اپلیکیشن جدید در دبی ؛ خدمات فرودگاهی را در خانه انجام دهید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اپلیکیشن جدید در دبی ؛ خدمات فرودگاهی را در خانه انجام دهید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید