بنر رها شده ایرانی در مرتفع ترین کوه ترکیه

به گزارش همیار مشاوره، برخی از کوهنوردان برای دریافت عکس یادگاری بنرهای تبلیغاتی را با خود به قله های مرتفع می برند اما متاسفانه بعد از دریافت عکس، این بنرها را در طبیعت رها می کنند که باعث شده است طبیعت زیبای کوه از بین برود و به محیط زیست آسیب برسد؛ این عمل زشت این بار در کوه های ترکیه اتفاق افتاده است.

بنر رها شده ایرانی در مرتفع ترین کوه ترکیه

به گزارش همیار مشاوره، کوهنوردان برای عکس دریافت از صعود خود بنر هایی را تا ارتفاعات بالا حمل می کنند و بعد از دریافت عکس آن بنر را به عنوان یادگاری در ارتفاعات رها می کنند!

به تازگی عکس دریافت با زمینه بنرها مد شده است حتی در کوه های ایران شاهد بودیم که کوهنوردان زباله ها و بنر های تبلیغاتی به اسم خود را در طبیعت و ارتفاعات کوه ها رها کرده اند. این عادت زشت و بد به کوه های خارج از کشور هم سرایت کرده است. کوهنورد ایرانی که به کوه آرارات در ترکیه صعود کرده است برای دریافت عکس یادگاری بنری را با خود به قله برده اما در ارتفاعات آن رها کرده است!

کوهنوردی ایرانی که به تازگی به آرارات صعود کرده این عکس را گرفته و برای انجمن پزشکی کوهستان ایران ارسال کرده است.

متاسفانه فرهنگ غلط در بین برخی کوهنوردان باعث شده است اینگونه مسائل به وجود آید و کسی مسئول و جوابگوی این مسئله نیست. امید می رود با فرهنگ سازی و آموزش صحیح دیگر شاهد چنین صحنه های زشتی نباشیم و کمی به حفظ محیط زیست و طبیعت اهمیت دهیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "بنر رها شده ایرانی در مرتفع ترین کوه ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بنر رها شده ایرانی در مرتفع ترین کوه ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید