سیل در دروازه جهنمِ کنیا گردشگران را با خود برد

به گزارش همیار مشاوره، گروهی از گردشگران در کنیا به دنبال جاری شدن سیل در پارک ملی دروازه جهنم (Hells Gate) کشته و مفقود شدند.

سیل در دروازه جهنمِ کنیا گردشگران را با خود برد

بنا به اعلام امدادگران کنیایی تاکنون اجساد دو نفر از هفت گردشگر مفقود شده و راهنمای آنها پیدا شده است. شش گردشگر که یکی از آنها تبعه خارجی بود به همراه راهنمای تور خود گرفتار جریان سیل شدند.

یک منبع مطلع در پلیس کنیا که نخواست نامش فاش گردد، اعلام نمود که ماموران پلیس این کشور بر این باور هستند که تمامی مفقودشدگان جان خود را از دست داده اند.

تاکنون هویت و تابعیت گردشگر خارجی مفقود شده در این حادثه اعلام نشده است.

بنا به گزارش ها گردشگران هنگام وقوع حادثه با پای پیاده در حال بازدید از تنگه اول جوروا (Ol Jorawa) در جنوب پارک ملی دروازه جهنم بودند. شش گردشگر نیز از این حادثه نجات یافتند. نجات یافتگان پیروز شدند ضمن تماس با امدادگران آنها را در جریان حادثه و مفقود شدن دیگر گردشگران قرار دهند.

عملیات جستجو برای یافتن مفقود شدگان در طول شب ادامه داشت و از یک فروند بالگرد نیز که از نایروبی برخاسته بود در این عملیات استفاده شد.

وزارت گردشگری کنیا اعلام نموده است که در حال اجرا هماهنگی های لازم برای ادامه عملیات امداد و جستجو است.

جاری شدن سیل در دروازه جهنم و به ویژه تنگه اول جورووا پیش از این نیز حادثه ساز شده بود. در سال 2012 میلادی هفت گردشگر کنیایی در همین منطقه به دنبال جاری شدن سیل جان خود را از دست داده بودند.

منبع: دنیای سفر

به "سیل در دروازه جهنمِ کنیا گردشگران را با خود برد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیل در دروازه جهنمِ کنیا گردشگران را با خود برد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید