عکس ، فضاپیمای ناسا تصویری خیره کننده از کره زمین ارسال کرد

به گزارش همیار مشاوره، دیجیاتو نوشت: راکت SLS ناسا بالاخره چند روز پیش پرتاب شد تا مأموریت آرتمیس 1 را آغاز کند. به فاصله کوتاهی پس از پرتاب، ویدیویی از نگاه این فضاپیما به زمین منتشر شد و حالا تصویر خیره کننده ای از زمین به اشتراک گذاشته شده که در عین سادگی، بسیار چشم نواز است.

عکس ، فضاپیمای ناسا تصویری خیره کننده از کره زمین ارسال کرد

فضاپیمای بدون سرنشین ناسا بالاخره پس از ماه ها انتظار پرتاب شد تا سفری به دور ماه داشته باشد. حالا کپسول اوریون که با کمک راکت سامانه پرتاب فضایی (SLS) به فضا رفته، تصویری را از کره زمین منتشر کرده است که بسیار زیبا به نظر می رسد.

اوریون این تصویر را با استفاده از یکی از دوربین های ناوبری خود ثبت کرده است. این تصویر باکیفیت ترین و خوش رنگ ترین عکس موجود از زمین نیست و شاید در نگاه اول چندان هم مجذوب کننده به نظر نرسد، اما زیبایی های متفاوتی را دربردارد. تصویر اوریون از زمین به نحوی متفاوت جایگاه ما در جهان را یادآوری می کند.

تصویر آرتمیس 1 از سیاره زمین

دایره ای از خشکی و آب که با گستره ای از ابرهای سفید پوشیده شده و البته به خاطر سایه ای که در سمت چپ پایین آن قرار گرفته است، تمام بخش هایش به طور کامل دیده نمی شود. سیاره زمین در این تصویر بر پهنه تاریک و سیاه رنگ کیهان خودنمایی می کند و همین فقدان رنگ باعث شده تا حس وحال کاملاً متفاوتی داشته باشد.

هنوز هیچ کس نتوانسته ثابت کند که ما در جهان تنها نیستیم. تنها راه پیداکردن پاسخ این پرسش، سفر کردن به اعماق جهان است. شروع دوره مأموریت های آرتمیس نویدبخش شروع زمانه ای نه فقط برای جستجو در ماه، بلکه برای شروع ماجراجویی های بشر در خارج از کره زمین خواهد بود.

اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، انسان پس از حضور در ماه به سراغ مریخ خواهد رفت و به ساخت کلونی روی سیاره سرخ مشغول خواهد شد. با وجود اینکه احتمالاً هنوز فاصله زیادی تا رسیدن به چنین مرحله ای به جای مانده است، بشر دیر یا زود از موجودی زمینی که حتی وجودش در این تصویر قابل مشاهده نیست، به موجودی فراسیاره ای تبدیل خواهد شد.

5858

منبع: خبرآنلاین

به "عکس ، فضاپیمای ناسا تصویری خیره کننده از کره زمین ارسال کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس ، فضاپیمای ناسا تصویری خیره کننده از کره زمین ارسال کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید