معرفی شهر والتا

به گزارش همیار مشاوره، شهر والتا (Valletta) مرکز کشور مالت (Malta) (جمهوری مالت کشوری در جنوب اروپا در مرکز دریای مدیترانه) است. این شهر واقع در منطقه جنوب شرقی جزیره اصلی بین بندر ماراسامکت (Marsamxett) در غرب و بندرگاه بزرگ در شرق می باشد. والتا به عنوان قلب تجاری و اداری کشور مالت به شمار میرود. جمعیت آن در سال 2014 میلادی حدود 6444 نفر بوده است در حالی که کلانشهرهای اطراف آن حدود 393 هزار نفر جمعیت دارند. والتا بعد از نیکوزیا (Nicosia) (مرکز کشور قبرس) به عنوان جنوبی ترین مرکز کشور قاره اروپا شناخته می گردد و تنها با 0.61 کیلومتر مربع (61 هکتار) کوچکترین مرکز اتحادیه اروپا به شمار میرود. شهر والتا به علت وجود بنا های تاریخی، کاخ ها، باغ های زیبا و کلیساهای باروک بسیار مشهور است. این شهر در سال 1980 به وسیله یونسکو رسماً به عنوان میراث جهانی شناخته شد.

معرفی شهر والتا

بخشی از تاریخ شهر والتا

ساختمان های قرن شانزدهم والتا به وسیله نایتس هومپلر (Knights Hospitaller) ساخته شده است. این شهر به نام ژان پاریسوت دو والت (Jean Parisot de Valette) نامگذاری شد. نایتس هومپلر شخصی بود که پیروز شد در زمان محاصره بزرگ مالت (Malta) از جزیره در برابر حمله عثمانی دفاع کند. این شهر از لحاظ ظاهری از سبک معماری باروک (Baroque) (معماری بی ساختار و دارای تزئینات نمایشی و عجیب و غریب) پیروی می نماید. این سبک دارای عناصر معماری منیریست (Mannerist)، نئو کلاسیک (Neo-Classical) و مدرن (Modern) است.

جنگ دنیای دوم اثرات جبران ناپذیر بزرگی در این شهر ایجاد کرد و تعداد زیادی از خانه سلطنتی به ویژه خانه اپرای رویال (خانه اپرای رویال) تخریب شد. به علت وجود تخریب های جنگ دنیای دوم دولت شهر والتا از سال 1566 میلادی آغاز به بازسازی مجدد این شهر کرد. استحکامات چشمگیر، قلعه ها و کلیسای جامع والتا در طی مدت زمان بسیار شگفت انگیزی حدود 15 سال تکمیل شد. جالب است بدانید با توجه به این واقعیت که ابزار مکانیکی مدرن در آن موقع وجود نداشت کل شهر به وسیله کارگران زیادی بازسازی و ساخته شد.

دیدنی های والتا

جاذبه های دیدنی و بنا های تاریخی شهر والتا یادآور گذشته و تاریخ غنی آن می باشد. این شهر به عنوان شاهکار بزرگ معماری سبک باروک، شهر هنری اروپا و شهر میراث دنیای مشهور است. امروزه این شهر یکی از متمرکزترین منطقه ها تاریخی در دنیا است. والتا در طول روز شلوغ است اما در شب فضا و انرژی خاصی به همراه دارد و احساس قدم زدن در زمان گذشته را به شما القا می نماید. خیابان های زیبای این شهر مملو از برترین آثار هنری، کلیساها و کاخ های اروپا است. خیابان های فرعی این شهر مملو از مغازه ها و کافه های کوچک و زیبا و خیابان های اصلی آن با فروشگاه های مارک تجاری بزرگ و بین المللی در زمینه مد، موسیقی و جواهرات می باشد. برترین راه برای گشت و گذار در این شهر پیاده روی است. از جاذبه های تاریخی و دیدنی این شهر می توان به باغ های زیبای والتا، باغ های باراکا، باغ های هایستینگز (Hastings Gardens)، کلیسای سنت جان (Saint Johns)، کاخ گرند مستر (Grand Master)، بندرگاه، موزه آثار باستانی ملی، موزه هنر های زیبای ملی، تئاتر مانوئل (Manoel Theatre) و بسیاری از جاذبه های دیگر اشاره نمود.

آب و هوای والتا

والتا دارای آب و هوای مدیترانه ای و به نسبت گرم می باشد. این شهر دارای تابستان های گرم، کمی طولانی و خشک و زمستان های معتدل و مرطوب با دمای میانه بالاتر از 19 درجه سانتیگراد (66 درجه فارنهایت) می باشد. این شهر در ماه های تابستان دچار کمبود بارش می گردد و بیشترین میزان بارش در ماه های زمستان ان اتفاق می افتد. در زمستان دمای شهر والتا به وسیله دریای اطراف تعدیل می گردد در نتیجه این شهر زمستان های بسیار معتدلی دارد. دمای میانه این شهر از حدود 16 درجه سانتیگراد (61 درجه فارنهایت) در ژانویه (بین دی و بهمن) تا حدود 32 درجه سانتیگراد (90 درجه فارنهایت) در ماه آگوست (بین مرداد و شهریور) است.

فرهنگ مردم والتا

فرهنگ والتا منعکس نماینده جوامع مختلفی است که در طول قرن ها با جزایر مختلف مالت در ارتباط بوده است. فرهنگ کشور مالت و به تبع آن شهر والتا از جمله فرهنگ های همسایه مدیترانه ای و فرهنگ ملت هایی است که قبل از استقلال آن در 1964 کشور مالت را برای مدت طولانی اداره می کردند.

بومیان شهر والتا بسیار صمیمی و آزاد اندیش هستند. آن ها همیشه از ملاقات با میهمانان نو خشنود می شوند و با کنجکاوی و اعتماد با گردشگران خارجی برخورد می نمایند. بومیان شهر والتا دوست ندارند عجله نمایند. آن ها هرگز سعی نمی نمایند همه کارها را در یک روز تمام نمایند و به راحتی می توانند همه کارهای غیر فوری را به تعویق بیندازند. گردشگران خارجی همیشه از دوستی و صراحت مردم این دیار یاد می نمایند و می گویند که ساکنان والتا همیشه آماده یاری هستند. عشق به رویداد ها و جشن ها نیز از ویژگی های شاخص بومیان این شهر است. از ماه می (بین اردیبهشت و خرداد) تا سپتامبر (بین شهریور و مهر) این شهر تقریباً هر آخر هفته میزبان کارناوال های جالب، رویدادهای مهم و هیجان انگیز است.

زبان و مذهب مردم والتا

کشور مالت و به تبع آن شهر والتا دارای دو زبان رسمی مالتی و انگلیسی است. مالتی زبان ملی کشور مالت است. جالب است بدانید تا سال 1934 میلادی زبان ایتالیایی در مالت نیز یک زبان رسمی بود. مردم مالت به طور کلی می تواند به زبان هایی که بومی این کشور نیستند به ویژه انگلیسی و ایتالیایی صحبت کند.

طبق نظرسنجی که در سال 2012 میلادی انجام شد 98٪ از مردم مالت می توانند مالتی، 88٪ انگلیسی، 66٪ ایتالیایی و بیش از 17٪ فرانسه صحبت نمایند. این نشان دهنده افزایش تسلط مردم این کشور در زبان های مختلف است. علت این امر آن است که در سال 1995 میلادی در حالی که 98٪ از مردم به زبان مالت صحبت می کردند فقط 76٪ انگلیسی، 36٪ ایتالیایی و 10٪ فرانسه صحبت می کردند.

قطعا بسیاری از شما عزیزان دغدغه یادگیری زبان این کشور را دارید اما جای هیچ نگرانی نیست. هر یک از شما عزیزان با خرید تور مسافرتی یک لیدر نیز به همراه خود دارید که می توانید تحت هر شرایطی از او هدایت و یاری بگیرید.

مذهب غالب در کشور مالت و به تبع آن شهر والتا مذهب کلیسای کاتولیک (بزرگترین کلیسای مسیحی) است. قانون اساسی مالت، کاتولیک را به عنوان آیین ایالتی معین نموده است و در عناصر مختلف فرهنگ مالت منعکس شده است. در سال های اخیر کلیسا دچار کاهش نفوذ و اهمیت شده است. طبق یک نظرسنجی در سال 2018 میلادی اغلب قریب به اتفاق مردم مالت به مسیحیت (95.2٪) و با مذهب اصلی کاتولیک (93.9٪) پایبند هستند. طبق نظرسنجی که در سال 2019 میلادی انجام شد در واقع 83٪ از جمعیت شهر والتا به عنوان کاتولیک شناخته می شوند. مقدسین کشور مالت متعلق به کلسا های سنت پل، سنت پوبلیوس و سنت آگاتا هستند.

برترین زمان سفر به والتا

برترین زمان سفر به والتا در ماه های آوریل (بین فروردین و اردیبهشت)، می (بین اردیبهشت و خرداد) و ژوئن (بین خرداد و تیر) است. در این دوره از سال معمولاً برترین آب و هوای شهر والتا را در طول سال تجربه خواهید کرد. هوای این شهر در این ماه ها بیشتر آفتابی است. فصل بهار به معنای افزایش دما است و ماه می معمولاً ماهی است که شناگران به سواحل می روند. بهار زمانی است که برخی از برترین رویدادهای سالانه این شهر مانند جشنواره فیلم، جشنواره بین المللی آتش بازی، جشنواره توت فرنگی (Festa Frawli)، اعیاد و جشن های محلی دهکده ها (جشن) برگزار می گردد. در سایر ماه های سال شهر والتا شلوغی خود را پشت سر می گذارد و برای پروازها، هتل ها و اتومبیل های اجاره ای می توانید معاملات بهتری داشته باشید.

اگر شما از جمله افرادی هستید که علاقمند به گرمای تابستان و آب و هوای ساحلی هستید پس دو انتخاب مناسب دارید:

1) در ماه های جولای (بین تیر و مرداد)، آگوست (بین مرداد و شهریور) یا سپتامبر (بین شهریور و مهر) به شهر والتا سفر کنید. این احتمال وجود دارد که در طول کل اقامت خود حتی یک ابر در آسمان نبینید و حتی اگر در سایه بمانید تضمین می کنیم که برنزه شوید. قابل ذکر است در ماه های آگوست (بین مرداد و شهریور) و سپتامبر (بین شهریور و مهر) رطوبت هوا کمی آزاردهنده است و شاید شما را دچار مشکل کند. در اواخر ماه سپتامبر احتمال طوفان های بارانی که نشان دهنده تغییر فصل است نیز ممکن است باعث ایجاد سیل در برخی قسمت های شهر گردد.

2) در نیمه دوم سپتامبر (بین شهریور و مهر) یا اکتبر (بین مهر و آبان) به شهر والتا سفر کنید. برای سفر به والتا باید فصل پاییز را فراموش کنید چون پاییز در این شهر معمولاً طی چند هفته می آید و می رود و بسیار کوتاه است. دما در حدود 22-28 درجه سانتی گراد (72-82 درجه فارنهایت) است و حتی گاهی اوقات تا نوامبر نیز ادامه دارد.

اگر هدف اصلی شما گردش در جزایر مالت است پس برترین زمان برای شما هر ماهی غیر از جولای (بین تیر و مرداد) و آگوست (بین مرداد و شهریور) است. دسامبر (بین آذر و دی)، ژانویه (بین دی و بهمن) و فوریه (بین بهمن و اسفند) معمولاً سردترین و مرطوب ترین ماه های سال در والتا است. قابل ذکر است قبل از سفر به والتا در هر زمان شرایط آب و هوایی را چک کنید.

سخن همیار مشاوره

سپاس از شما همراهان همیشگی همیار مشاوره که ما را همراهی می کنید. نظرات شما عزیزان همیشه باعث دلگرمی ما می گردد. امیدوارم از سفر به شهر زیبای والتا به میزان کافی لذت برده باشید.

آیا تا به حال به والتا سفر نموده اید؟

چه چیز های جالب دیگری درباره شهر والتا می دانید؟

منبع: فاینداتور

به "معرفی شهر والتا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی شهر والتا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید