هدف عبدالمهدی از سفر به ریاض

به گزارش همیار مشاوره، منابع مطلع اعلام کرده اند که سفر نخست وزیر عراق به ریاض، با هدف انجام میانجیگری میان ایران و عربستان سعودی انجام می شود.

هدف عبدالمهدی از سفر به ریاض

به گزارش گروه بین الملل همیار مشاوره، عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق، امروز- چهارشنبه- راهی عربستان سعودی می شود که طبق گزارش شبکه خبری العربیه، این سفر عبدالمهدی چند ساعته خواهد بود.

به همین دلیل، منابع آگاه به تلویزیون المیادین گفتند که هدف عبدالمهدی از این سفر، ارائه طرح میانجیگری میان ریاض و تهران است.

منابع مذکور گفتند، میانجیگری عراق با هدف انجام دیداری میان رهبران ایران و سعودی در بغداد، پایتخت عراق انجام می شود.

بر این اساس، نخست وزیر عراق در سفرش به ریاض، با سلمان بن عبدالعزیز و محمد بن سلمان پادشا و ولیعهد سعودی دیدار خواهد کرد.

طبق بیانیه دفتر نخست وزیر عراق، بحث و گفت وگو درباره روابط دوجانبه، اوضاع منطقه و تلاش های جاری در کاهش تنش، موضع ثابت عراق برای ایفای نقشی مثبت در این زمینه و تلاش برای دور ماندن از تنش ها و درگیری های آن و همچنین برقراری روابط حسنه با همه کشورهای همسایه، برادر و دوست خود از محورهای این دیدار است .

این در حالی ست که عمران خان نخست وزیر پاکستان نیز روز گذشته گفت که مقام های سعودی از او خواسته اند برای کاستن از تنش ها با ایران، میانجی گری کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "هدف عبدالمهدی از سفر به ریاض" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هدف عبدالمهدی از سفر به ریاض"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید