واکسن ها در سطحی نیستند که بتوانند همه گیری کرونا را خاتمه دهند

به گزارش همیار مشاوره، مدیر بخش برنامه های اضطراری سازمان جهانی بهداشت با تاکید بر اینکه در حال حاضر واکسن های کووید-19 در سطحی نیستند که بتوانند همه گیری را خاتمه دهند، از روز های بسیار سخت شش ماهه نخست سال 2021 در بعضی کشور ها هشدار داد.

واکسن ها در سطحی نیستند که بتوانند همه گیری کرونا را خاتمه دهند

به گزارش گروه بین الملل همیار مشاوره به نقل از خبرگزاری افه، مایک رایان مدیر بخش برنامه های اضطراری سازمان دنیای بهداشت دیروز (آدینه) در نشستی خبری ضمن ابراز امیدواری از اخبار موفقیت آمیز در دستیابی به واکسن کووید-19 گفت: هرچند واکسیناسیون کرونا در بعضی کشور ها تایید شده و شروع می گردد، اما بعضی کشور ها با آمار بالای ابتلا و فوت بیماری همه گیر، سه تا شش ماه سختی را پیش رو خواهند داشت.

به گفته رایان کشور هایی که شاهد انتقال شدید ویروس هستند، حتی با وجود اجرای طرح واکسیناسیون، تشدید گسترش بیماری را تجربه خواهند کرد.

وی همچنین اضافه نمود: واکسن باعث امیدواری است و ما باید آن را جشن بگیریم، اما در حال حاضر واکسن ها در سطحی که بتوانند همه گیری را انتها دهند، قرار ندارند.

این کارشناس سازمان دنیای بهداشت با اشاره به موفقیت کشور های شرق آسیا در مهار نسبی ویروس کرونا گفت: در عین حال آن دسته کشور هایی که توانسته اند پاندمی را کنترل کنند نیز متحمل آسیب خواهند شد. موفقیت گذشته هیچ تضمینی برای موفقیت در مهار بیماری همه گیر در آینده نیست.

رایان همچنین درباره شرایط کشور هایی همچون مکزیک، برزیل و دیگر کشور های قاره آمریکا و اتحادیه اروپا گفت: در واقعیت این کشور ها هرگز با مهار کامل بیماری از موج نخست خارج نشده و اکنون در شرایط وخیمی قرار دارند که باید همه اقدامات پیشگیرانه لازم را عملی کنند.

با نزدیک شدن به تعطیلات کریسمس و سال نوی میلادی، دفتر اروپایی سازمان دنیای بهداشت نیز روز چهارشنبه (26 آذر ماه) ضمن هشدار درباره خطر بالای شیوع موج جدید بیماری کووید-19 در هفته ها و ماه های ابتدایی سال 2021 در اروپا، به شهروندان اروپایی توصیه کرد تا در دوران تعطیلات در اجتماعات و میهمانی های خانوادگی از ماسک استفاده نموده و فاصله فیزیکی را رعایت کنند

بر اساس آخرین آمار تارنمای وُردو میترز تا کنون بیش از 76 میلیون و 13 هزار نفر در سراسر دنیا به ویروس کرونا مبتلا شده و افزون بر یک میلیون و 681 هزار نفر در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "واکسن ها در سطحی نیستند که بتوانند همه گیری کرونا را خاتمه دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسن ها در سطحی نیستند که بتوانند همه گیری کرونا را خاتمه دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید