پیشتازی سندرز و سقوط آزاد بایدن ، میلیاردر آمریکایی از سایه بیرون می آید

به گزارش همیار مشاوره، برنی سندرز با پیشی دریافت از دیگر گزینه های حزب دموکرات خود را به عنوان جدی ترین رقیب دانلد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مطرح نموده است.

پیشتازی سندرز و سقوط آزاد بایدن ، میلیاردر آمریکایی از سایه بیرون می آید

به گزارش همیار مشاوره به نقل از ایندیپندنت، تازه ترین یافته های یک نظرسنجی سراسری درباره بخت نامزدهای حزب دموکرات برای ورود به انتخابات 2020 آمریکا نشان می دهد سندرز با 25 درصد اقبال عمومی از دیگر نامزدها پیش افتاده است. انتشار این آمار در آستانه انتخابات درون حزبی در نیوهمپشایر می تواند به سود سناتور 78 ساله ایالت ورمونت باشد که در دور اول انتخاب نامزد دموکرات در آیووا رقابتی شانه به شانه با پیت بوتیجیج داشت.

از سوی دیگر، جو بایدن با وجود حمایت چهره هایی چون باراک اوباما و هیلاری کلینتن 9 درصد آرای خود را از دست داد و با 17 درصد به صندلی چهارم سقوط کرد. معاون اول رئیس جمهوری آمریکا در دولت اوباما برای بازگشتن به چرخه رقابت کاری بسیار سخت در پیش دارد. مایکل بلومبرگ، میلیاردر پرنفوذ آمریکایی و شهردار پیشین نیویورک به لطف دلارهای بی پایانش از سایه بیرون آمده و در حال پیشروی در نظرسنجی های ملی است.

بر اساس نتایج نظرسنجی سراسری دانشگاه کوینیپیاک، بلومبرگ بالاتر از بوتیجیج و الیزابت وارن سومین نامزد پرامید حزب دموکرات است و شاید بتواند در نیوهمپشایر صندلی خود را بهتر هم بکند. این میلیاردر آمریکایی البته بین مردم آمریکا مخالف فراوان دارد؛ کسانی که معتقدند کسی نباید و نمی تواند با پول رای مردم را در انتخابات ریاست جمهوری 2020 بخرد.

نتایجیک نظرسنجی دیگر هم نشان می دهد تنها 17 درصد رای دهنده های دموکرات و مستقل در انتخابات پاییز آینده به بایدن رای می دهند. در نظرسنجی مشترک رویترز/ایپسوس پیش از انتخابات درون حزبی آیووا این آمار پنج درصد بیشتر و حدود 22 درصد بود. سندرز با 20 درصد (یک درصد بیش از هفته گذشته) و بلومبرگ با 15 درصد دیگر نامزدهای پیشتاز دموکرات ها هستند.

منبع: همشهری آنلاین

به "پیشتازی سندرز و سقوط آزاد بایدن ، میلیاردر آمریکایی از سایه بیرون می آید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشتازی سندرز و سقوط آزاد بایدن ، میلیاردر آمریکایی از سایه بیرون می آید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید