2 نقره و یک برنز کشتی آزاد امید ایران در روز دوم قهرمانی آسیا

به گزارش همیار مشاوره، امیرمحمد یزدانی و نوید زنگنه به مدال نقره و محمد مرادی به مدال برنز اوزان 65، 74 و 125 کیلوگرم رقابت های کشتی آزاد زیر 23 سال آسیا رسیدند.

2 نقره و یک برنز کشتی آزاد امید ایران در روز دوم قهرمانی آسیا

به گزارش همیار مشاوره، مسابقات اوزان 57، 65، 74 و 125 کیلوگرم رقابت های کشتی آزاد زیر 23 سال آسیا امروز (شنبه، 3 فروردین) در شهر اولان باتور مغولستان برگزار گشت که نتایج نمایندگان کشورمان به شرح زیر است:

در وزن 57 کیلوگرم که 5 کشتی گیر حضور داشتند، مسابقات به صورت دوره ای برگزار گشت و افشین رحمانی در دیدار نخست با نتیجه 6 بر 3 مغلوب راهول از هند شد و در کشتی دوم با نتیجه 8 بر 7 مقابل ادلان عسکراف از قزاقستان مغلوب گشت و در دیدار سوم نیز مقابل بک بولات میرزانظر اولو از قرقیزستان با نتیجه 10 بر صفر مغلوب گشت. وی در کشتی چهارم خود با نتیجه 10 بر صفر مقابل چینزوریگ تسراما از مغولستان مغلوب گشت و پنجم شد.

در وزن 65 کیلوگرم که 8 کشتی گیر حضور داشتند، امیرمحمد یزدانی در دیدار نخست با نتیجه 13 بر صفر ویلیسیو از چین را مغلوب کرد و در مرحله نیمه نهایی نیز با نتیجه 15 بر 5 از سد پراوین از هند گذشت و راهی دیدار فینال شد. در دیدار فینال مقابل تولگا تومور اوچیر از مغولستان با ضربه فنی مغلوب گشت و به مدال نقره رسید.

در وزن 74 کیلوگرم که مسابقات با حضور 6 کشتی گیر و در دو گروه سه نفره برگزار گشت، نوید زنگنه در گروه یک مقابل بکجان ژامبولوف از قرقیزستان با نتیجه 5 بر 3 پیروز شد و در کشتی دوم نیز با نتیجه 12 بر 4 باتیار نبی اف از ترکمنستان را شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله نیز با نتیجه 3 بر 3 از سد دارخان یسینگالی از قزاقستان گذشت و به دیدار فینال راه یافت. زنگنه در این دیدار با ضربه فنی مغلوب اوتگونبایار باتسوری از مغولستان شد و صاحب مدال نقره شد.

در وزن 125 کیلوگرم نیز 6 نفر حضور داشتند. محمد مرادی در گروه 2 مقابل ار سونگبو از چین با نتیجه 11 بر صفر پیروز شد، اما با نتیجه 7 بر 3 مغلوب لخاگواگرل مونختور از مغولستان شد و به دیدار نیمه نهایی رفت. وی در این دیدار نیز با نتیجه 4 بر صفر و ضربه فنی مقابل یوسوپ باتیرمورزایف از قزاقستان مغلوب گشت و راهی دیدار رده بندی شد. مرادی در این دیدار در مصاف با مظفر ژاپویف از قرقیزستان با نتیجه 11 بر 9 به رجحان دست یافت و صاحب مدال برنز شد.

در روز نخست این مسابقات تیم ایران توسط ارشک محبی در وزن 92 کیلوگرم صاحب مدال طلا و محمد نامجو مطلق در وزن 61 کیلوگرم صاحب مدال برنز شده بود.

فردا (یکشنبه، 4 فروردین) و در روز پایانی این رقابت ها مسابقات اوزان 70، 79، 86 و 97 کیلوگرم برگزار می شود و فرهاد نوری، علی سوادکوهی، احمد بذری و عباس فروتن به مصاف حریفان خود می روند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "2 نقره و یک برنز کشتی آزاد امید ایران در روز دوم قهرمانی آسیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "2 نقره و یک برنز کشتی آزاد امید ایران در روز دوم قهرمانی آسیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید