آغاز ثبت نام طرح ترافیک خبرنگاری ، انتشار نام رسانه ها در سامانه شفافیت

به گزارش همیار مشاوره، مشاور فرهنگی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران درباره جزئیات طرح ترافیک خبرنگاران توضیحاتی را ارائه کرد.

آغاز ثبت نام طرح ترافیک خبرنگاری ، انتشار نام رسانه ها در سامانه شفافیت

ایسنا نوشت: علی پیرحسینلو در مورد جزئیات طرح ترافیک ویژه همیار مشاوره در سال 98 با بیان اینکه همیار مشاوره برای ثبت نام طرح ترافیک خبرنگاری می بایست به سامانه تهران من وارد شوند، گفت: عمده همیار مشاوره، سال گذشته در این سامانه ثبت نام کردند اما با این حال می بایست مدارک خود اعم از مدرک اشتغال به کار خبری در سال 98 یا بیمه خبرنگاری و یا 10 اثر خود را در قسمت خدمات طرح ترافیک که زیرمجموعه آن خدمات خاص همیار مشاوره و عکاسان است، بارگذاری کنند.

وی با بیان اینکه امسال ثبت نام راحت تر شده است، گفت: این بار مسئولیت فرد متقاضی در هنگام ثبت نام پرسیده می شود و فرد متقاضی باید مسئولیت خود در رسانه را اعلام و معین کند که دبیر، سردبیر، خبرنگار، مترجم و… است.

پیرحسینلو با بیان اینکه طبق آئین نامه مصوب شورا طرح ترافیک تنها به خودرویی که به نام خبرنگار یا همسر وی است داده می شود افزود: در صورتی که همیار مشاوره می خواهند برای خودرویی که به اسم همسرشان است طرح ترافیک بگیرند باید صفحه دوم شناسنامه شان را نیز در سامانه بارگذاری کنند.

مشاور فرهنگی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در مورد قیمت طرح ترافیک سال 98 نیز با بیان اینکه طبق مصوبه شورا شاهد افزایش قیمت طرح ترافیک هستیم، گفت: افزایش قیمت در خودروهایی که دارای معاینه فنی عادی هستند 15 درصد و برای خودروهای دارای معاینه فنی برتر 8 درصد است که به همین نسبت برای طرح همیار مشاوره نیز افزایش می یابد. هر چند که همیار مشاوره دارای تخصیص 90 درصدی هستند.

پیرحسینلو در مورد سهمیه همیار مشاوره نیز با بیان اینکه براساس مجوز شورای شهر 2 درصد از 103 هزار طرح ترافیک به همیار مشاوره اختصاص داده می شود، گفت: امسال برای اولین بار در سامانه شفافیت علاوه بر انتشار نام همیار مشاوره، دریافت کننده طرح ترافیک، نام رسانه و نهادی که آن ها معرفی نامه دریافت کرده اند نیز منتشر می شود.

وی با اشاره به حواشی سال گذشته در صدور طرح ترافیک برای کنندگان مجلس و… گفت: تشخیص این موضوع که به چه کسی طرح داده شود یا نه؟ بر عهده رسانه است و اگر مدیرمسئولی برای فردی غیر از خبرنگار، بیمه خبرنگاری رد می کند و آن را به عنوان خبرنگار به ما معرفی می کند ما ابتدا نمی توانیم تشخیص بدهیم که آیا به این شخص طرح داده شود یا نه؟ اما اگر مطلع شویم حتماً با آن برخورد می شود.

وی افزود: در سال 98 با توجه به تجربه سال گذشته اعلام کردیم که به افرادی که شغل ثابت غیر رسانه ای دارند یا مدیر هستند و یا کننده مجلس، حتی اگر نمونه آثار داشته باشند سهمیه خبرنگاری داده نمی شود و قطعاً با این روش می توان موارد سوءاستفاده ای را که سال گذشته ایجاد شد را هموار کنیم.

منبع: همشهری آنلاین

به "آغاز ثبت نام طرح ترافیک خبرنگاری ، انتشار نام رسانه ها در سامانه شفافیت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز ثبت نام طرح ترافیک خبرنگاری ، انتشار نام رسانه ها در سامانه شفافیت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید