پیشنهاد شناورشدن ساعت کار ادارات در 2 نوبت در مهر، ودیعه رایگان بیدود برای دانشجویان وخبرنگاران

به گزارش همیار مشاوره، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از پیشنهاد شهرداری مبنی بر شناور شدن ساعات کار ادارات در صبح و عصر اطلاع داد.

پیشنهاد شناورشدن ساعت کار ادارات در 2 نوبت در مهر، ودیعه رایگان بیدود برای دانشجویان وخبرنگاران

به گزارش همیار مشاوره محسن پورسید آقایی صبح امروز در نشست خبری که به منظور تشریح اقدامات شهرداری در استقبال از مهر برگزار گردید، با بیان این که با شروع مهر ماه ترافیک شهر حتی تا 40 درصد افزایش می یابد، گفت: بر همین اساس برنامه ریزی های زیادی در خصوص مهار ترافیک در مهرماه صورت گرفته است .

وی اضافه کرد: محدودیت بعضی خودروهای توزیع بار از جمله کامیونت ها را از ساعت 6 تا 9 صبح داریم. به گونه ای که این خودروها حق تردد در شهر را ندارند و در هر نقطه ای از شهر که دیده شوند جریمه خواهند شد و دوربین ها نیز آنها را رصد می نمایند.

پورسید آقایی در خصوص شناور شدن ساعات کار ادارات گفت: الان دو سال است که پیشنهاد شهرداری در خصوص شناور شدن ساعات کار در مهر ماه بخصوص در هفته ابتدایی تصویب می گردد. اما پیشنهاد دادیم که برای سال جاری ساعت کار از ساعت 7 تا 9 صبح شناور شده و در عصر نیز به متناسب تاخیر صبحگاهی ساعت کار شناور گردد.

معاون شهردار تهران اضافه کرد: معاون اول رئیس جمهور در خصوص شناور شدن ساعت کار دستور مساعد دادند اما هنوز تصمیم نهایی اخذ نشده است.

پورسیدآقایی از شهروندان و کارمندان ادارات پایتخت درخواست کرد که تردد مجاز 20 روزه خود را در دو هفته ابتدایی مهر ماه استفاده ننمایند.

وی تاکید نمود: ترافیک تهران را تنها نمی توان با برنامه های شهرداری حل کرد و رفتار رانندگان و مردم بسیار معین نماینده است. به گونه ای که بعضی ها تصور می نمایند پارک دوبل چند دقیقه ای یا توقف کوتاه مدت در یک تقاطع بی تاثیر است اما آنالیز ها نشان می دهد که این توقف های غیر مجاز در مکان های متعدد سبب ایجاد و افزایش طول صف ترافیک می گردد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن درخواست از والدین دانش آموزان ، گفت: متاسفانه والدینی که خودشان فرزندانشان را به مدرسه می رساندند در مقابل مدرسه توقف نموده و فرزندشان را دقیقا مقابل مدرسه پیاده نموده و صبر می نمایند تا فرزندانشان کاملا داخل مدرسه گردد اما اگر این توقف ها را ضربدر تعداد دانش آموزان این چنینی که شرایط مشابه دارند ، کنیم می بینیم که چه صف طولانی ایجاد می گردد.

کاهش سرفاصله های 4 خط مترو از مهر ماه

پورسید آقایی در ادامه با بیان این که از تمام ظرفیت حمل و نقلی خود برای پوشش آیین بازگشایی مدارس به کار خواهیم بست گفت: برای اولین بار با تعمیر اتوبوس ها، میزان اتوبوس های متوقف شده به دلیل احتیاج به تمعیر به زیر 10 درصد رسیده است و این در حالی است که همواره حدود 20 درصد ناوگان به خصوص بی آر تی به دلیل کمبود قطعات در صف تعمیر قرار داشت اما حالا با ظرفیت 90 درصدی اتوبوس ها فعال هستند.

وی با بیان این که سال جاری دو خط 6 و 7 به مدار بهره برداری رسیده و می تواند احتیاجهای ترافیکی مردم را برطرف کند گفت: خط 6 از تربیت مدرس تا کوهسار تا سرانجام سال افتتاح خواهد شد و ایستگاه میدان امام حسین نیز بزودی وارد مدار بهره برداری می گردد.

وی در ادامه با بیان این که سرفاصله حرکت قطارهای مترو در خط 6 و 7 به زیر 10 دقیقه رسیده گفت: در خطوط یک، دو و چهار نیز پیش از این سرفاصله را به کمتر از 4 دقیقه رسانده و در حال حاضر سرفاصله در خط سه 8 دقیقه است.

تهیه دستورالعملی برای نحوه کنترل مسافربرهای اینترنتی

معاون شهردار تهران در خصوص قرارگرفتن مسافربرهای اینترنتی زیر نظر معاونت حمل و نقل نیز گفت: دقت داشته باشید که شهرداری تهران در خصوص قیمت این مسافربرها هیچ کنترلی ندارد، چه بسا این مسافربرهای اینترنتی در تیر ماه 30 درصد قیمت پایه خود را افزایش دادند.

پورسید آقایی اضافه کرد: دستورالعملی برای نحوه کنترل مسافربرهای اینترنتی تهیه شده که برای امضا به وزرا ارسال شده است و به نظر می رسد این هفته دستورالعمل ها طی مراسمی رونمایی می گردد اما دقت داشته باشید که تنها شهرداری در خصوص نحوه کنترل خودرو و راننده فعال خواهد بود.

ودیعه رایگان بیدود برای دانشجویان و همیار مشاوره

وی در خصوص ارائه خدمات دوچرخه به گروه های هدف گفت: براساس مصوبه روزگذشته مقرر شد دوچرخه بی دود برای دانشجویان و همیار مشاوره در پرداخت ودیعه رایگان باشد یعنی مبلغ ودیعه را شهرداری پرداخت نموده و تنها دانشجویان و همیار مشاوره هزینه هر تردد خود را انجام پرداخت خواهند کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "پیشنهاد شناورشدن ساعت کار ادارات در 2 نوبت در مهر، ودیعه رایگان بیدود برای دانشجویان وخبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد شناورشدن ساعت کار ادارات در 2 نوبت در مهر، ودیعه رایگان بیدود برای دانشجویان وخبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید