احراز هویت محل سکونت، چالش نو برندگان طرح های فروش فوق العاده

به گزارش همیار مشاوره، احراز هویت محل سکونت، تبدیل به چالش تازه برندگان طرح های فروش فوق العاده خودروسازان شده است. براساس دستور العمل ستاد ملی مبارزه با کرونا مراکز تعویض پلاک خودرو از شنبه گذشته تعطیل شدند. این در حالی است که برندگان طرح های فروش فوق العاده خودروسازان باید برای احراز هویت محل سکونت خود به این مراکز مراجعه کنند.

احراز هویت محل سکونت، چالش نو برندگان طرح های فروش فوق العاده

همیار مشاوره - مراکز تعویض پلاک خودرو و شماره گذاری در دوران شیوع بیماری کووید - 19 به صورت محدود برخی از خدمات خود را به صورت آنلاین ارائه می دهند. اما احرازهویت محل سکونت از جهت ثبت نام اینترنتی امکان پذیر نیست و این خدمت تنها به صورت حضوری انجام می شود.

برندگان باید منتظر بازگشایی مراکز شماره گذاری باشند؟

حال تصور کنید فردی بعد از گذر از هفت خوان ثبت نام در فروش فوق العاده و برگزاری قرعه کشی، این قدر خوش شانس بوده که نامش جزو منتخبان قرعه کشی باشد. وجه خودروی خریداری شده به همراه تمام مدارک خود را به خودروساز تحویل داده اما به دلیل نداشتن مدرک احرازهویت محل سکونت، امکان شماره گذاری و تحویل خودروی خود را ندارد و باید در انتظار زمان بازگشایی مجدد مراکز شماره گذاری خودرو باشد تا بتواند مدرکی در ارتباط با محل سکونت خود به این مراکز ارائه دهد و برگه احرازهویت محل سکونت خود را دریافت کند.

در حال حاضر به دلیل اینکه خودروسازان ملزم هستند محصولات خود را به صورت پلاک شده در اختیار خریداران قرار دهند. بنابراین باید راهکارهای جایگزینی برای انجام احراز هویت محل سکونت خارج از جهت مراکز شماره گذاری خودرو از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا با همکاری نیروی انتظامی به نام متولی امر انجام شود تا به نوعی برندگان طرح های فروش فوق العاده بتوانند در این شرایط ویژه کرونایی که مراکز شماره گذاری خودرو تعطیل هستند، خودروی خود را در بخش فروش خودروسازان پلاک کرده و تحویل بگیرند.

با توجه به شرایط ویژه کرونایی کشور بی تردید اگر موج پنجم کرونا فروکش کند بازگشایی دوباره مراکز شماره گذاری خودرو و هجوم افراد به این مراکز برای انجام امور مربوط به تعویض پلاک یا احراز هویت محل سکونت خود می تواند در شکل گیری موج دیگری از پاندمی کرونا نقش بازی کند.

چه جهتهایی می تواند جایگزین مراجعه حضوری به مراکز شماره گذاری خودرو برای احراز هویت محل سکونت شود؟

با توجه به فعالیت مراکزی مانند پلیس به علاوه 10 و هماهنگی این مراکز با نیروی انتظامی می توان از ظرفیت موجود در پلیس به علاوه 10 استفاده کرد. جهت دیگری که می تواند طراحی شود تا چالش به وجود آمده در جهت تحویل خودروهای عرضه شده در طرح های فروش فوق العاده بر طرف شود استفاده از همان سایت ثبت نام اینترنتی برای تعویض پلاک خودرو است. این امکان وجود دارد تا بخشی به بارگذاری مدارک محل سکونت برای برندگان طرح های فروش فوق العاده اختصاص یابد تا آنها بتوانند با بارگذاری مدارک هویتی خود برای احراز محل سکونت مانند سند یا اجاره نامه منزل، احراز هویت محل سکونت خود را انجام دهند و خودروی خود را از شرکت های خودروساز تحویل بگیرند.

منبع: دنیای اقتصاد

منبع: بیت ران

به "احراز هویت محل سکونت، چالش نو برندگان طرح های فروش فوق العاده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احراز هویت محل سکونت، چالش نو برندگان طرح های فروش فوق العاده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید