بازداشت یکی از مهمترین اعضای داعش در اسپانیا

به گزارش همیار مشاوره، پلیس اسپانیا از بازداشت یکی از مهمترین اعضای داعش اطلاع داد.

بازداشت یکی از مهمترین اعضای داعش در اسپانیا

به گزارش گروه سیاسی همیار مشاوره، پلیس ملی اسپانیا با انتشار بیانیه ای اظهار داشت یکی از مهم ترین اعضای گروه داعش را در شهر آلمریا، جنوب شرقی اسپانیا، بازداشت نموده است.

روزنامه ایده آل، چاپ شهر آلمریا ادعا می نماید فرد بازداشت شده رپر بریتانیایی مصری عبدالماجد عبدالباری، موسوم به جان جهادی است.

به گفته نیروهای اطلاعاتی اروپا، جان جهادی بیش از 200 نفر از جمله جیمز فولی، خبرنگار مشهور آمریکایی را کشته است. ویدئوی بریدن سرِ جیمز فولی در سال 2014 دنیا را به شوک عظیمی فرو برد.

هنوز هیچ مقام رسمی اسپانیا بازداشت جان جهادی را تأیید ننموده است.

به گزارش یورو نیوز، استفاده از نام جان برای این عضو داعش، اشاره به جان لنون، ترانه سرای افسانه ای گروه بیتلز است که توسط یک مسیحی افراطی در نیویورک به قتل رسید. جان جهادی رئیس شبکه ای متشکل از چهار عضو دیگر بود که گروهشان را بیتلز نام گذاری نموده بودند و هرکدام از افراد گروه نام یکی از اعضای گروه موسیقی بیتلز را انتخاب نموده بود.

به گفته رسانه های محلی اسپانیا، عبدالماجد عبدالباری از سال 2015 سوریه را ترک و در ترکیه و سپس اسپانیا به صورت گمنام زندگی نموده است.

عبدالماجد عبدالباری پسر عظیم عادل عبدالباری مصری است.

عادل عبدالباری، عضو پیشین گروه القاعده متهم به بمب گذاری سفارت آمریکا در کنیا و تانزانیا در سال 1998 است. در این بمب گذاری 224 نفر کشته و صدها نفر زخمی شدند. عادل عبدالباری پس از محاکمه در بریتانیا در سال 1999 به آمریکا مسترد شد و اکنون در این کشور دوران حبس خود را سپری می نماید.

پلیس اسپانیا در گزارش خود اعلام نموده است دو مرد دیگر که با فرد متهم در ارتباط بودند نیز بازداشت شده اند. در بیانیه پلیس تأکید شده است که یکی از مهم ترین اعضای تحت تعقیب داعش در اروپا بازداشت شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "بازداشت یکی از مهمترین اعضای داعش در اسپانیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازداشت یکی از مهمترین اعضای داعش در اسپانیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید