جلوگیری از مزاحمت های جنسی با یاری ربات ها

به گزارش همیار مشاوره، الگوریتم به کار رفته آموزش داده می گردد تا مسائل بالقوه را شناسایی کند و سپس آن ها را برای یک وکیل یا مدیر منابع انسانی بفرستد تا در خصوص آن تحقیق گردد

جلوگیری از مزاحمت های جنسی با یاری ربات ها

برنامه نویس ها ربات هایی را که به ربات های #MeToo مشهورند طراحی نموده اند تا از مزاحمت جنسی و زورگویی در محل کار جلوگیری نمایند. آن ها در حال طراحی برنامه های هوش مصنوعی هستند که امکان نظارت بر مکاتبات داخلی مانند اسناد، ایمیل ها و چت های داخلی شرکت ها را فراهم می نمایند و محتوای نامناسب را به کارفرما ها گزارش می دهند.

طراحی این برنامه که به تقلید از جنبش بین المللی #MeToo علیه مزاحمت جنسی برای زنان نامگذاری شده است، به دنبال مطرح شدن ادعا های تعرض جنسی علیه هاروی واینستین، از تهیه نمایندگان هالیوود، شروع شد. او این ادعا ها را رد نموده است.

شرکت NexLP در شیکاگو که این نرم افزار را طراحی نموده است می گوید این برنامه هوش مصنوعی در حال حاضر توسط 50 شرکت در ایالات متحده و شرکت های حقوقی در لندن به کار برده می شود. اما جی لایب مدیر اجرایی NexLP می گوید آموزش شیوه تعریف مزاحمت به ربات ها آسان نبوده است.

الگوریتم به کار رفته آموزش داده می شود تا مسائل بالقوه را شناسایی کند و سپس آن ها را برای یک وکیل یا مدیر منابع انسانی بفرستد تا در خصوص آن تحقیق شود. لایب می گوید موضوعات حساس همچنان به عنوان اسرار شرکت باقی می مانند، و این ربات تنها به دنبال چیز های غیرعادی در زبان، فراوانی، یا زمان الگو های ارتباطی در طول چند هفته می شود.

او در مصاحبه با گاردین گفت: من در خصوص تمامی اشکال مزاحمت اطلاع نداشتم. فکر می کردم فقط شامل زبان ناشایست می شود. اما بعد متوجه شدم که در اشکال بسیار متفاوتی اتفاق می افتد.

دیگر متخصصان هوش مصنوعی می گویند اینگونه فناوری ها ممکن است محدودیت داشته باشند، چون هوش مصنوعی تنها می تواند دنبال نشانه های خاصی بشود و نمی تواند ویژگی های فرهنگی وسیع تر یا شیوه های ارتباط منحصر به فرد بین اشخاص را تشخیص دهد.

این یعنی ممکن است ربات ها چیز هایی را از دست بدهند یا، برعکس بیش از حد حساسیت نشان دهند؛ و در درازمدت ممکن است مجرمان یاد بگیرند که چگونه این نرم افزار را فریب دهند یا از خطوط مکاتباتی دیگری استفاده نمایند که نظارت نمی شوند، و در این صورت این نرم افزار عملا بی فایده خواهد بود.

صرف نظر از اینکه هوش مصنوعی راه چاره این مشکل باشد یا خیر، بدیهی است که کارفرما ها باید کوشش نمایند تا شرایط را برای کارکنان مؤنث خود بهبود بخشند. تحقیقات اجرا شده توسط بنیاد زنان جوان در اکتبر 2019 نشان داد که از هر 4 زن جوان یک نفر نگران است که اگر موارد آزار و اذیت جنسی در محل کارش را گزارش دهد ممکن است اخراج شود.

این تحقیق که در دومین سالگرد جنبش #MeToo منتشر شد نشان داد که تنها 6 درصد از زنانی که در محل کار خود تجربه مزاحمت جنسی داشته اند آن را گزارش داده اند؛ و بیشتر افرادی که در دهه سوم زندگی خود هستند، معتقدند که جنبش #MeToo هیچ تغییر مثبتی در محل کار آن ها ایجاد ننموده است.

بیش از 1000 نفر از افراد بیست تا سی ساله در یک نظرسنجی شرکت کردند و از آن ها پرسیده شد که جنبش #MeToo چه تأثیری بر زندگی شغلی آن ها داشته است. تنها دو درصد گفتند که تغییرات مثبتی را احساس نموده اند.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید

به "جلوگیری از مزاحمت های جنسی با یاری ربات ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جلوگیری از مزاحمت های جنسی با یاری ربات ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید