حریرچی: گرمای هوا تاثیری در ویروس کرونا ندارد

به گزارش همیار مشاوره، معاون کل وزارت بهداشت گفت: در فصل پاییز به دلیل خصوصیت فیزیکی و فرایند بازگشایی مدارس پیش بینی می شود ابتلا به کرونا دوباره افزایش یابد ولی این افزایش در حد اوج گیری اسفند ماه نخواهد بود.

حریرچی: گرمای هوا تاثیری در ویروس کرونا ندارد

به گزارش ایسنا، ایرج حریرچی عصر امروز(15 اردیبشهت) در بازدید از بازار ماهی فروشان بندرعباس با اعلام اینکه گرمای هوا تاثیری در ویروس کرونا ندارد، افزود: پیش بینی می شود در دوماه پیش رو و تابستان به طور کلی فرایند ابتلا به کرونا در کشور سیر نزولی داشته باشد و تنها در بعضی استان ها موارد افزایشی داریم که تاثیری در سیر نزولی ندارد.

وی افزود: در فصل پاییز به دلیل خصوصیت فیزیکی و فرایند بازگشایی مدارس پیش بینی می شود ابتلا به این بیماری دوباره افزایش یابد، ولی این افزایش در حد اوج گیری اسفند ماه نخواهد بود.

حریرچی بر ادامه رعایت اصول بهداشت فردی تاکید کرد و افزود: یکی از کار های مثبت اجرا شده در هرمزگان شناسایی 107 مورد مثبت از افراد مشغول و مرتبط با بازار ماهی فروشان است که در صورت عدم شناسایی آن ها چند هزار نفر مبتلا می شدند.

وی با اشاره به اینکه تا کشف واکسن مؤثر ویروس کرونا باید عادت کنیم با آن زندگی کنیم، اظهار کرد: از همه کسانی که در بازار ماهی فروشی هستند آزمایش کرونا گرفته شده و در خود بازار هم اصلاحات بهداشتی اجرا شده و این بازار در روز های آینده بازگشایی می شود.

معاون وزیر بهداشت ادامه داد: حمل و نقل، اماکن، کارخانجات و مشاغل با ریسک کم و متوسط در شهر هایی که شرایط آن ها سفید است هم اکنون فعال هستند.

حریرچی گفت: در جلسات آینده در این نوع شهر ها ممکن است مدارس به مدت یک ماه و اماکن ورزشی بازگشایی شود و مساجد شهر های زیارتی تنها برای برگزاری نماز جماعت باز خواهند بود و هرگونه سخنرانی و مراسم با تجمعات زیاد در آن ها همچنان ممنوع است.

ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عصر امروز از بیمارستان صحرایی شهید فاطمی ویژه بیماران کرونا، یک فروشگاه زنجیره ای و بازار ماهی فروشان بندرعباس بازدید کرد.

منبع: فرارو

به "حریرچی: گرمای هوا تاثیری در ویروس کرونا ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حریرچی: گرمای هوا تاثیری در ویروس کرونا ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید