خبرنگاران خسارات 110 میلیارد ریالی سیل به تاسیسات آب شهری نورآباد

به گزارش همیار مشاوره، خرم آباد - خبرنگاران - مدیر شرکت آب و فاضلاب شهری نورآباد گفت: سیل اخیر بیش از 110 میلیارد ریال از تاسیسات، خطوط انتقال و ایستگاه های پمپاژ آب شهری این شهرستان خسارت وارد کرده است.

خبرنگاران خسارات 110 میلیارد ریالی سیل به تاسیسات آب شهری نورآباد

علی محمد نظریان روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار همیار مشاوره افزود: سیل 6 اسفند موجب تخریب دیوار تصفیه خانه فاضلاب به طول 100 متر، جاده تصفیه خانه فاضلاب، منهول های داخل رودخانه های بادآور و گچینه، تخریب پل های جاده دسترسی چاه های تامین آب شهر نورآباد و جاده دسترسی چاه ها تخریب شد.

وی گفت: همچنین خسارت سنگینی به ایستگاه پمپاژ فاضلاب نورآباد وارد شد و 2 دستگاه پمپ لجن کش این ایستگاه از کار افتاده است.

مدیر شرکت آب و فاضلاب شهری نورآباد بیان نمود: ضمن هشدار به کلیه شهروندان جهت ذخیره آب مورد نیاز و ضروری به میزان 48 ساعت در زمان سیل مخازن آب را در حداکثر ظرفیت ذخیره سازی شد، تا در صورت قطع برق شهروندان با مشکل کمبود آب روبرو نشوند.

وی افزود: خوشبختانه در زمان سیل با تمهیدات اندیشیده شده هیچگونه قطعی آب در شهر نورآباد نداشتیم.

وی ادامه داد: پس از سیل نیز ماموران این شرکت در شستشوی منازل و خیابانهای مناطق سیل زده با دستگاه جنتکس مشارکت داشته اند و علاوه بر آن کار شستشوی شبکه فاضلاب به طول 15 کیلومتر که به علت سیل پر از گل و لای شده بود پاکسازی شد.

وی یادآور شد: باز کردن انشعاب منازل سیل زده به تعداد حداقل 400خانوار، مشارکت در خروج آب از منازل و موسساتی که به علت سیل لبریز از آب شده بودند از دیگر اقدامات این شرکت پس ازسیل اخیر بود.

نظریان گفت: برای تسریع خدمات رسانی به شهروندان علاوه بر کف کشهای موجود در امور آب نورآباد، اقدام به اجاره کف کش های بخش خصوصی کردیم تا آب منازل سیل زده تخلیه گردد.

بارش های سیل آسا از دوشنبه پنجم اسفند ماه تا ظهر چهارشنبه در استان جریان داشت و بر اثر آن خسارتی به بخش های زیر ساختی استان وارد شد.

میانگین این بارندگی های در لرستان به 104 میلیمتر رسید که در این مدت نورآباد با میانگین بارندگی 144.9 میلیمتر بیشترین بارش را داشته است.

این بارندگی ها در خرم آباد 89 میلیمتر، بروجرد117.3، الیگودرز 83.1، کوهدشت 94.9، دورود128.8، الشتر122، ازنا 89.8، رومشکان 99.3 و سراب دوره 105.1 میلیمتربه ثبت رسیده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران خسارات 110 میلیارد ریالی سیل به تاسیسات آب شهری نورآباد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران خسارات 110 میلیارد ریالی سیل به تاسیسات آب شهری نورآباد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید