داوری به سود پرسپولیس بود یا فولاد؟

به گزارش همیار مشاوره، هم باشگاه پرسپولیس از داوری رضا کرمانشاهی در این بازی ناراضی است و هم باشگاه فولاد خوزستان اما مواردی که مورد اعتراض قرار گرفته اند کاملاً با هم متفاوتند.

داوری به سود پرسپولیس بود یا فولاد؟

داوری به سود پرسپولیس بود یا فولاد؟

گل اول فولاد به پرسپولیس که با رأی داور آفساید اعلام شد و پنالتی که به ضرر پرسپولیس گرفته شد، بعد از شکست پرسپولیس برابر فولاد، به قدری بحث برانگیز شده که واکنش بسیاری از کارشناسان داوری را در پی داشته است. البته که حالا هم باشگاه پرسپولیس از داوری رضا کرمانشاهی در این بازی ناراضی است و هم باشگاه فولاد خوزستان اما مواردی که مورد اعتراض قرار گرفته اند کاملاً با هم متفاوتند.

پرسپولیسی ها معتقدند که داور نه تنها پنالتی را به اشتباه به سود فولاد گرفته که در انتهای بازی و در شرایطی که بازیکنان این تیم در موقعیت حمله قرار داشتند، 30 ثانیه زودتر سوت خاتمه مسابقه را زده است. فولاد هم در بیانیه ای که بعد از بازی صادر نموده، مدعی شده که گل اول تیمش آفساید نبوده و کرمانشاهی به اشتباه آن را آفساید اعلام نموده است.

نوید مظفری، کارشناس داوری درباره صحنه بحث برانگیز پنالتی معتقد است که اصلاً نمی توان از روی تصاویر تلویزیونی درباره این صحنه قضاوت کرد: اول باید بگویم پوشش تصویری این مسابقه بسیار بد بود حتی در صحنه بحث برانگیز بازی که اواخر نیمه اول رخ داد و داور به سود فولاد اعلام پنالتی کرد ما فقط از یک زاویه این پنالتی را دیدیم و هیچ صحنه دیگری از پنالتی به نمایش درنیامد. او تأکید می نماید: هنگامی که مدافع و مهاجم دو تیم در محوطه جریمه به هم می رسند بدن بازیکن پرسپولیس که همان مدافع است صحنه را پوشانده بنابراین من نمی دانم چگونه بعضی نسبت به این پنالتی معترض هستند. هیچ کس نمی تواند در خصوص این پنالتی اظهارنظر کند زیر ا در تصاویر تلویزیونی هیچ چیز معین نیست. من نمی دانم چگونه به این تصمیم داور معترض هستند، چون بازیکن پرسپولیس صحنه را پوشانده است.

برخلاف مظفری اما حیدر سلیمانی، دیگر کارشناس داوری معتقد است: رضا کرمانشاهی برخلاف بازی های گذشته امروز خوب دوید و نزدیک به صحنه ها بود اما بزرگترین اشتباهش در دقیقه 46 با دریافت پنالتی به سود فولاد بود. داور در این صفحنه زاویه خوبی داشت و هم مهاجم و هم مدافع را به خوبی می دید اما نمی دانم چرا آن صحنه را پنالتی گرفت. حتی داور پشت دورازه می توانست به داور وسط یاری کند اما این کار را نکرد. فکر می کنم برداشت اقای رضا کرمانشاهی این بود که مدافع پرسپولیس با دست مهاجم فولاد را شارژ نموده اما در واقع اینطور نبود و برخورد آنچنانی شکل نگرفت.

سلیمانی در پاسخ به این پرسش که آیا گل مردود فولاد در دقایق ابتدایی بازی آفساید بود یا نه، تأکید می نماید در تصاویر تلویزیونی به صورت واضح نمی شد این صحنه را دید.

2- 400

منبع: ایران ورزشی

به "داوری به سود پرسپولیس بود یا فولاد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داوری به سود پرسپولیس بود یا فولاد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید