سرمایه گذاری 1350 میلیارد تومانی در منطقه آزاد اروند

به گزارش همیار مشاوره، سید علی موسوی ظهر امروز آدینه در مراسم افتتاح نخستین نمایشگاه بین المللی فرآورده های بهداشتی، آرایشی، شوینده سلولزی و صنایع وابسته تحت عنوان ایران کازماتیکا که در محل سالن اجتماعات هتل کاروانسرای آبادان برگزار گردید، با تقدیر از تمام کسانی که برای برپایی این نمایشگاه کوشش کردند، اظهار کرد: یکی از مجهزترین آزمایشگاه های غذا و دارو کشور با هزینه کرد 11 میلیارد تومان در منطقه آزاد اروند احداث و راه اندازی شده است، با انجام این کار تجار و بازرگانان دیگر نیازی به رفتن به سایر شهرها برای انجام آزمایش کالاهای خود نیستند.

سرمایه گذاری 1350 میلیارد تومانی در منطقه آزاد اروند

وی اضافه کرد: در 11 ماهه سال جاری، 1350 میلیارد تومان سرمایه گذاری در بخش های صنعت، تجارت و گردشگری منطقه آزاد اروند صورت گرفته که این میزان سرمایه گذاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که 870 میلیارد تومان بود، 50 درصد رشد را نشان می دهد؛ این حجم از سرمایه گذاری با توجه به تحریم های اعمال شده علیه کشورمان، بسیار در خور توجه است.

معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کار سازمان منطقه آزاد اروند توضیح داد: در بحث توسعه صادرات غیر نفتی نیز در 11 ماهه سال جاری یک میلیارد و 200 میلیون دلار کالا از مرز بین المللی شلمچه و بنادر آبادان و خرمشهر به خارج از کشور صادر شده است.

موسوی منطقه آزاد اروند را ویژه ترین منطقه در میان مناطق 7 گانه آزاد، تجاری، صنعتی و ویژه کشور به دلیل بهره مندی از امکانات و ظرفیت های هوایی، ریلی، جاده ای و آبی برای انتقال کالا خواند و اضافه کرد: در منطقه آزاد اروند 2 اتاق اصناف، 2 اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی و 40 اتحادیه صنفی فعال وجود دارد که مجموعه این داشته ها آن را به فرصتی مناسب برای سرمایه گذاری تبدیل نموده است.

وی اظهار کرد: در بخش تجاری مرز بین المللی شلمچه 12 هزار تن ظرفیت لجستیکی ایجاد کردیم که در کل کشور بی نظیر است، همچنین 80 میلیارد تومان در شلمچه و 100 میلیارد تومان در شهرک های صنعتی آبادان و خرمشهر سرمایه گذاری نموده ایم.

موسوی با بیان اینکه به زودی کد تجاری را دریافت می کنیم، توضیح داد: تجار و بازرگانان می توانند با بهره گیری از این امکان در صادرات و واردات کالاهای کد چهار مبادرت نمایند.

معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کار سازمان منطقه آزاد اروند گفت: محدودیتی در زمینه ورود مواد اولیه و یا غیره برای شرکت های تولیدی در منطقه آزاد اروند وجود ندارد، ضمن اینکه این شرکت ها می توانند از معافیت های گمرکی مربوط به این منطقه نیز بهره مند شوند.

موسوی اضافه کرد: در زمینه تجارت و صنعت دو پارامتر سلامت محور بودن محصولات و زیست محیطی به طور جدی مد نظر ما قرار گرفته است به طوری که هر واحدی باید 20 درصد از فضای صنعت خود را به مسائل زیست محیطی اختصاص دهد.

وی با اشاره به تعامل خوب سازمان منطقه آزاد اروند با دستگاه های اجرایی موجود در منطقه اظهار کرد: با همراهی دانشکده علوم پزشکی آبادان اقدامات خوبی در سطح منطقه صورت گرفته که جای بسی قدردانی دارد.

به گفته وی در چهار سال اخیر ،40 نمایشگاه تخصصی در منطقه آزاد اروند برپا شده است که نخستین نمایشگاه بین المللی فرآورده های بهداشتی، آرایشی، شوینده سلولزی و صنایع وابسته مهمترین آنها است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "سرمایه گذاری 1350 میلیارد تومانی در منطقه آزاد اروند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرمایه گذاری 1350 میلیارد تومانی در منطقه آزاد اروند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید