سفر مدیرکل میراث فرهنگی استان بوشهر به چهار روستای شهرستان دشتی به نمایندگی از استاندار

به گزارش همیار مشاوره، استاندار بوشهر به همراه تعدادی از مدیران کل ادارات این استان، سه شنبه 20 آذر در سومین سفر شهرستانی خود از شهرستان دشتی بازدید کردند.

سفر مدیرکل میراث فرهنگی استان بوشهر به چهار روستای شهرستان دشتی به نمایندگی از استاندار

به گزارش همیار مشاوره به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر، در این بازدید ها که بیشتر به وضعیت پروژه ها و آنالیز مسائل مردم پرداخته شد، ارغوان مهدی زاده سرپرست اداره کل میراث فرهنگی استان بوشهر به عنوان نماینده استاندار از 4 روستای این شهرستان بازدید و طرح و مسائل آنها را برای توسعه روستا به استاندار بوشهر ارائه داد.

او در بازدید از این روستاها با مثبت شمردن ساختار آنها برای جذب گردشگر گفت: اگر بافت معماری و فرهنگی روستا بتواند خود را حفظ کند می تواند بعنوان یک روستای گردشگر آن را معرفی کرد.

مهدی زاده ادامه داد: بعضی از مسائل مردم روستا بحث اشتغال جوانان است که هم اکنون با رونق صنعت گردشگری می توان بستر مناسبی را برای اشتغال این افراد محیا کرد.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی بوشهر با بیان همجواری این روستاها با بعضی از روستاهای هدف توسعه گردشگری گفت: از دید ما همه روستاها باید هدف اصلی خود را توسعه گردشگری در روستا قرار دهند و در کنار روستاهای دیگر خود را معرفی نمایند.

مهدی زاده همچنین از صنایع دستی بعضی از این روستاها بازدید کرد و با فاخر خواندن این صنایع گفت: امروز صنایع دستی استان بوشهر صندلی مناسبی را در کشور و حوزه خلیج فارس دارد و اگر دهیاران بتوانند با همکاری اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری بوشهر کلاس های آموزشی را در روستای خود فعال نمایند می توانند درآمد های خوبی را از این صنعت سبز داشته باشند.

مهدی زاده همچنین در جلسه زنان کارآفرین شهرستان دشتی نیز حضور یافت و از کارآفرینان این روستا تقدیر کرد.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی استان بوشهر با حضور در چند روستای این شهرستان با خانواده های شهدا و جانباز دیدن کرد و ضمن ارج نهادن به مقام شامخ شهدا از صبر و تحمل خانواده آن ها تجلیل به عمل آورد.

مهدی زاده همچنین با حضور در مدارس این روستاها به دانش آموزان ممتاز مدارس هدایایی به رسم یادبود تقدیم کرد.

او همچنین در برنامه بازدید از شهرستان دشتی از روستای کردوان به عنوان روستای ملی عبابافی، نمایشگاه گلیم و قالی، نمایشگاه عبابافی و نمایشگاه صنایع دستی بازدید کرد.

منبع: میراث آریا

به "سفر مدیرکل میراث فرهنگی استان بوشهر به چهار روستای شهرستان دشتی به نمایندگی از استاندار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر مدیرکل میراث فرهنگی استان بوشهر به چهار روستای شهرستان دشتی به نمایندگی از استاندار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید