سلامت هوای تهران در اثر باد و باران

به گزارش همیار مشاوره، مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: هوای تهران سالم است و وزش باد و بارش باران سبب برقراری شرایط مطلوب هوا برای بیشتر مناطق تهران می گردد.

سلامت هوای تهران در اثر باد و باران

حسین شهبازی در گفت وگو با همیار مشاوره، خاطرنشان کرد: در حال حاضر کیفیت هوای تهران با شاخص 56 در شرایط سالم واقع شده است. همچنین کیفیت هوای تهران در 24 ساعت گذشته منتهی به 8 صبح امروز با شاخص 37 در شرایط پاک قرار داشته است.

وی ادامه داد: طبق نتایج حاصل از پیش بینی پارامترهای هواشناسی برای شهر تهران، با تداوم شرایط جوی ناپایدار در روز جاری (سه شنبه 6 فروردین)، برای بعضی ساعات بارش متناوب و شدید باران و وزش باد موثر با بزرگی بین 3 تا 5 متر بر ثانیه انتظار می رود که شرایط لازم برای برقراری وضعیت مطلوب کیفیت هوا را در اکثر مناطق شهر تهران فراهم خواهد نمود.

مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: به تدریج با کاهش میزان ناپایداری جوی از ساعات پایانی سه شنبه، انتظار می رود به تدریج افزایش نسبی در غلظت بعضی آلاینده ها مشاهده گردد و این شرایط تا صبحگاه روز چهارشنبه کمابیش ادامه داشته باشد.

شهبازی اظهار کرد: هر چند با تغییر شرایط جوی در طول روز بر سرعت باد افزوده شده و بعضی ساعات به ویژه بعدازظهر همراه با وزش باد با بزرگی بالاتر از 5 متر بر ثانیه از سمت نواحی غربی و شمال غربی خواهد بود که سبب پراکندگی آلاینده ها و به تبع آن برقراری شرایط مطلوب کیفیت هوا در هفتمین روز از بهار 98 خواهد شد.

وی تاکید نمود: دمای تهران تا روز آینده روند افزایشی خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "سلامت هوای تهران در اثر باد و باران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سلامت هوای تهران در اثر باد و باران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید