عربشاهی: لیدرها نقش اساسی در آرام کردن فضای استادیوم ها دارند

به گزارش همیار مشاوره، پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس گفت: لیدرها نقش اساسی در آرام کردن فضای استادیوم ها دارند و در این زمینه باید فرهنگ سازی گردد.

عربشاهی: لیدرها نقش اساسی در آرام کردن فضای استادیوم ها دارند

ضیا عربشاهی پیشکسوت باشگاه فوتبال پرسپولیس در تبادل نظر با ، درباره اتفاقات اتفاق افتاده در بازی پرسپولیس و سپاهان اظهار کرد: تماشاچی ها باید شکیبا باشند و پرخاش به یکدیگر ننمایند و دراین زمینه فرهنگ سازی باید صورت بگیرد و لیدرها نقش اساسی در آرام کردن فضای استادیوم ها دارند.

او ادامه داد: کانون طرفداران باید لیدرهایی انتخاب نمایند که بتوانند تماشاچیان متخلف را بیرون بیاندازند و در بازی شب گذشته مشاهده کردیم که لیدرها نتوانستند از عهده این کار برآیند و 245 نفر مصدوم شدند و یک نفر هم فوت کرد.

بازیکنان باید خویشتن دار و شکیبا باشند

عربشاهی درباره اعتراض بازیکنان به داور بازی و نقش آنها در تحریک تماشاگران گفت: من هم سالیان سال برای پرسپولیس و تیم ملی فوتبال بازی کردم اما هیچ وقت به داوری اعتراض نکردم. به هر حال بازیکنان ما باید خویشتن دار و شکیبا باشند و تعصب به تیم دلیل نمی شود که هر خطایی صورت گرفت به طرف مقابل پرخاش نمایند. اگر داور اشتباهی هم می نماید بازیکن حق اعتراض ندارد.

تماشاگران باید ثابت نمایند در دنیا نمونه هستند

او ادامه داد: پرخاشگری بازیکنان به این موضوع برمی شود که فرهنگ سازی در باشگاه های ما صورت نمی گیرد. مدیران و کادر فنی تیم ها باید خویشتن دار باشند و به داور بازی اعتراض ننمایند. تیم هایی همانند پرسپولیس که طرفدار دارند باید مراقب باشند چرا که اعتراضات بازیکنان باعث می شد جو استادیوم بهم بریزد و برخورد میان طرفداران 2 تیم صورت بگیرد. ما ایرانی ها فرهنگ بالایی داریم و تماشاگران ما باید ثابت نمایند که در دنیا نمونه هستند.

پیشکسوت پرسپولیس درباره نقش لیدرها در کنترل طرفداران بیان نمود: در زمانی که ما بازی می کردیم کانون طرفداران وجود نداشت اما اکنون باشگاه ها کانون طرفداران دارند و لیدرها نقش مهمی برای طرفداران خود دارند و آنها باید تماشاگران خاطی را از استادیوم خارج نمایند.

اسماعیل بیگی کاری نمی نماید تا تنش در استادیوم ایجاد شود

عربشاهی درباره اینکه سپاهانی ها معتقدند که عباس اسماعیل بیگی باعث ایجاد تنش در بازی شده است، گفت: متاسفانه ما خیلی زود درباره افراد قضاوت می کنیم و افراد را بدون دلیل و سند تخریب می کنیم به نظرم اسماعیل بیگی کاری نمی نماید که باعث تنش در استادیوم شود.

عربشاهی درباره اینکه اعتراضات کادر فنی باعث تحریک تماشاگران می شود، گفت: بله کادر فنی وظیفه اش رهبری تیمش است وافراد حاضر در نیمکت از جمله سرپرست، مربیان و بازیکنان ذخیره نباید حرکت زشتی نمایند که طرفداران تحریک شوند و این کار زشتی است. به هر حال فوتبال حرفه ای این رفتارهای زشت را نمی پسندد. مربی حرفه ای فوتبال نباید چنین کارهای زشتی انجام بدهد که در تحریک تماشاگران موثر باشد.

افراد نباید در فضای مجازی رجز خوانی نمایند

او درباره اینکه بعضی از افراد در فضای مجازی باعث تحریک تماشاگران می شوند، بیان نمود: اظهارات بعضی از افراد در فضای مجازی باعث می شود که طرفداران تحریک شوند و از این کار باید پرهیز نمایند. به نظرم افراد نباید در فضای مجازی رجز خوانی نمایند و فقط تیم های خود را تشویق نمایند و به تماشاگران حریف بی احترامی ننمایند.

پیشکسوت پرسپولیس درباره نقش مسئولان اجرایی برای ایجاد آرامش و امنیت در استادیوم ها بیان نمود: مسئولان اجرایی کار خود را به خوبی انجام می دهند و فرهنگ سازی باید به وسیله باشگاه ها صورت بگیرد. باشگاهها و لیدرها نقش مهمی در ایجاد آرامش در سکوها دارند و قبل ازبازی باید با تماشاچیان صحبت نمایند که فقط تیم خود را تشویق نمایند و با طرفداران حریف درگیر نشوند.

پرسپولیس صفر - سپاهان صفر/ زور پروفسور و ژنرال به هم نرسید

همیار مشاوره نشست خبری قلعه نویی را تحریم کردند

ترکیب پرسپولیس برابر سپاهان تعیین شد

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "عربشاهی: لیدرها نقش اساسی در آرام کردن فضای استادیوم ها دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربشاهی: لیدرها نقش اساسی در آرام کردن فضای استادیوم ها دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید