عضو شورای شهر تهران: 3800 واحد از املاک شهرداری در اختیار غیر است

به گزارش همیار مشاوره، عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه شهرداری پایتخت حق واگذاری مالکیت املاکش را به غیر ندارد گفت: سه هزار و 800 واحد تجاری و مسکونی این نهاد در اختیار غیر است.

عضو شورای شهر تهران: 3800 واحد از املاک شهرداری در اختیار غیر است

سید محمود میرلوحی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: بر اساس بند 6 ماده 55 قانون شهرداری ها، شهرداری تهران می تواند حق بهره برداری از املاک را به دیگران واگذار کند، اما حق واگذاری مالکیت هیچ ملکی را به غیر ندارد.

به گزارش ایرنا اعلام شده که این واحدها طی دوره های قبلی مدیریت شهری به افراد غیر واگذار شده است.

میرلوحی یادآور شد: بر این اساس شهرداری تهران می تواند با مجوز شورای شهر، حق بهره برداری از املاک را به خیریه ها و نهادها بدهد. وی با بیان اینکه شورای اسلامی شهر تهران در مهرماه سال 96 مصوبه ای داشته و شهرداری را ملزم کرد که این اموال را باز پس گرفته و در اختیار بگیرد، گفت: با گذشت یک سال و نیم از ابلاغ این مصوبه، شهرداری هنوز در این خصوص اقدامی نکرده است.

عضو شورای شهر تهران، با اشاره به برگزاری جلسه هم اندیشی اعضای شورای شهر با حضور شهردار تهران، گفت: در این جلسه از پیروز حناچی، شهردار تهران، خواسته شده تا هرچه زودتر به این مصوبه عمل کند. وی ادامه داد: این املاک باید با سرعت پس گرفته گردد و دلیلی ندارد که این املاک و ساختمان ها بدون قرار داد و اجاره نامه در اختیار غیر باشد.

به گفته میرلوحی، بعضی شهرداری ها در جهان موجرهای بزرگی هستند؛ آنها ساخت و ساز می نمایند و اجاره می دهند و نوعی درآمد برای شهرداری دارند اما در حال حاضر شهرداری تهران هنوز وارد این حوزه و کسب درآمد از محل اجاره دادن املاک، نشده است.

وی تاکید نمود: اولویت مدیریت شهری این است که املاک را پس بگیرد و در اختیار طلبکاران قرار داده و یا برای تکمیل پروژه های مترو و بافت فرسوده قرار دهیم. عضو شورای اسلامی شهر تهران، ادامه داد: شورای شهر ایجاد 6 راسته فرهنگی را در دستور کار دارد که برای تملیک بعضی خانه ها و اراضی در این راسته ها نیازمند تهاتر است که این املاک در اختیار غیر می تواند برای تهاتر و تملیک خانه های میراثی و ایجاد راسته فرهنگی استفاده گردد.

وی تاکید نمود: مدیریت شهری باید این املاک را به دارایی هایی ماندگار تبدیل و در راستا ماموریت های شهر و مصوبات شورا قرار دهد.

منبع: همشهری آنلاین

به "عضو شورای شهر تهران: 3800 واحد از املاک شهرداری در اختیار غیر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عضو شورای شهر تهران: 3800 واحد از املاک شهرداری در اختیار غیر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید