مک کنزی: نظامیان بیشتری به سوریه نمی فرستیم

به گزارش همیار مشاوره، رئیس نیروهای تروریستی آمریکا در منطقه (سنتکام) بیان کرد تعداد نظامیان آمریکایی در سوریه به منظور گشت زنی های مشترک با نیرو های ارتش ترکیه، افزایش نخواهد یافت.

مک کنزی: نظامیان بیشتری به سوریه نمی فرستیم

به گزارش ، به نقل از خبرگزاری رویترز؛ ژنرال کنت مک کنزی، رئیس نیروهای تروریستی سنتکام روز آدینه بیان کرد ارتش این کشور به منظور گشت زنی های مشترک با نیرو های ارتش ترکیه، تعداد نظامیان خود را در سوریه افزایش نخواهد داد.

ژنرال آمریکایی اضافه کرد هدف در نهایت کاهش تعداد نظامیان آمریکایی در سوریه است.

این در حالی است که روزنامه نیویورک تایمز پنجشنبه گزارش داد وزارت دفاع آمریکا حدود 150 نیروی نظامی به شمال شرق سوریه می فرستد تا در گشت زنی های مشترک با نظامیان ترکیه حضور داشته باشند.

بر این اساس، افزایش نیرو در سوریه در حالی است که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا سال گذشته دستور عقب نشینی از آن کشور را صادر نموده بود. اعزام نیرو های جدید به سوریه بخشی از گام های تازه آمریکا برای جلوگیری از بروز تنش میان ناتو و نیرو های کُرد مورد حمایت واشنگتن در شمال شرق سوریه است.

به نوشته نیویورک تایمز، آمریکا در حال حاضر حدود یک هزار نیرو در سوریه دارد که عمدتا در مبارزه با بقایای داعش در آن کشور نقش دارند.

با این حال، ژنرال کنت مک کنزی، رئیس نیروهای تروریستی آمریکا در منطقه (سنتکام)، بیان کرد ماموریت جدید مستلزم استقرار نیرو های بیشتر در سوریه نیست.

مک کنزی در جریان سفر به بغداد گفت: ما قصد نداریم برای این که این گشت زنی ها را انجام دهیم، حضور خود را در میدان تقویت کنیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "مک کنزی: نظامیان بیشتری به سوریه نمی فرستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مک کنزی: نظامیان بیشتری به سوریه نمی فرستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید