کشف ارابه باستانی گوسفند در چین

به گزارش همیار مشاوره، باستان شناسان با کاوش در نزدیکی ارتش سفالین مشهور چین، بقایای یک شیء را کشف نموده اند که به نظر می رسد یک ارابه باستانی باشد که به وسیله گوسفندان حمل می شده است.

کشف ارابه باستانی گوسفند در چین

وب سایت چاینا دیلی گزارش داد بقایای این ارابه در مقبره غربی واقع در آرامگاه چین شی هوانگ، نخستین امپراتور چین و در چند کیلومتری شمال شرقی شهر شی آن کشف شده است.

به گفته باستان شناسان، بخش اعظمی از این ارابه پس از گذشت بیش از 2000 سال از زمان ساخته شدن آن، پوسیده شده است. (قدمت آرامگاه امپراتور چین به قرن سوم پیش از میلاد برمی گردد.)

با این حال کاوشگران اسکلت شش گوسفند را درحالی کشف کردند که تجهیزاتی برای کشیدن ارابه به آن ها متصل بود، از این رو باستان شناسان به این نتیجه رسیدند که این ارابه به وسیله گوسفندان حمل می شد.

استفاده از ارابه های اسب و گاو نر در چین باستان رایج بود، اما کشف ارابه گوسفند بسیار نادر است.

البته در تاریخچه چین به این نوع ارابه ها اشاره شده است. گفته می گردد که امپراتور وو، بنیانگذار دودمان چین غربی که در فاصله 266 میلادی تا 290 میلادی حکمرانی کرد، هر شب در محوطه کاخ خود سوار ارابه گوسفند می شد و هر جا که گوسفندان توقف می کردند می خوابید.

باستان شناسان علاوه بر ارابه گوسفند یک ارابه چوبی چهارچرخی را کشف نموده اند که گمان می رود به وسیله اسب ها کشیده می شد و به یک چتر مستطیلی پرنقش ونگار مجهز بود.

کاوشگران بعلاوه یک ارابه مسی، تجهیزات تاریخی مربوط به اسب به همراه اشیاء آهنین و سلاح های برنزی را کشف کردند که اطلاعات بیشتری درباره دورانی ارائه می نمایند که ابزارهای آهنین برای نخستین بار ظاهر شدند.

آرامگاه امپراتور چین شی هوانگ که از 221 تا 210 پیش از میلاد حکومت کرد و به عنوان نخستین امپراتوری که چین را متحد کرد شناخته می گردد، مساحتی معادل 26 کیلومتر مربع را در برمی گیرد و ساخت آن 38 سال طول کشیده است.

در سه گودال بزرگ واقع در این آرامگاه بیش از 8000 مجسمه در میزان انسان واقعی وجود دارند که به شکل سرباز و اسب ساخته شده و با نام ارتش سفالین شناخته می شوند.

منبع: گردشبان

به "کشف ارابه باستانی گوسفند در چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف ارابه باستانی گوسفند در چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید