10مکان دیدنی برتر جهان که برای سال 2022 معرفی شده اند!

به گزارش همیار مشاوره، آسیا یا اروپا؟ به نظر شما جهانگردی ترین کشورهای جهان در کجا قرار گرفته اند؟ امروزه با توجه به استقبالی که از سفر و جهانگردی شده است بیشتر کشورها در زمینه جذب جهانگرد با یکدیگر به رقابت پرداخته و هر یک در کوشش هستند تا عنوان جهانگرد پذیرترین کشور جهان را از آن خود نمایند. در این مطلب می خواهیم 10 کشور جهانگردی 2022 را مورد آنالیز قرار داده و در نهایت با پرجهانگردترین کشور جهان و جاذبه های آن آشنا شویم.

10مکان دیدنی برتر جهان که برای سال 2022 معرفی شده اند!

قاره اروپا با داشتن مقاصد بسیار زیبا و البته امنیتی که برای جهانگردان خود محیا نموده توانسته بیشترین سهم را در میان لیست گردشگری ترین کشورهای دنیا از آن خود کند. اما در این میان نباید از زیبایی کشورهایی مانند نپال، عمان، نیوزلند و حتی کانادا چشم پوشی کرد. چرا که این مقاصد نیز توانسته اند از قابلیت های گردشگری خود استفاده نموده و در میان لیست 10 کشور گردشگری 2022 قرار گیرند.

10 کشور گردشگری 2022

با نگاهی به لیست 10 کشور گردشگری 2022 خواهیم دید که هر یک از 5 قاره دنیا سهمی در این لیست دارند. در ادامه با این لیست زیبا و رویایی آشنا می شویم:

1- جزیره موریس

موریس جزیره ای بسیار زیبا در جنوب قاره آفریقاست که تلفیق دو فرهنگ فرانسوی و آفریقایی را می توان در آن دید. این کشور با انبوهی از سواحل رویایی، بناهای تاریخی، مرداب ها و مراتع سرسبز احاطه شده، موریس در کنار جاذبه های طبیعی تاریخی پر فراز و نشیب داشته و بناهای قدیمی با معماری های مجذوب نماینده را می توان در آن دید. تمامی این ویژگی ها موریس را در بین 10 کشور گردشگری دنیا قرار داده است. پورت لوئیس ((Port Louis، باغ گیاه شناسی موریس SSR Botanical Garden)) پارک ملی بلک ریور گورجس (Black River Gorges National Park)، دریاچه گرند باسین موریس (Grand Bassin)، قصر یورکا موریس (Eureka palace)، سواحل موریس Beaches) Mauritius) آبشار و زمین هفت رنگ (Chamarel Falls & Seven Coloured Earths) از جاذبه های جهانگردی هستند.

2- نروژ؛ کشور بایکینگ ها

نروژ را می توان خاص ترین مقصد اروپایی دانست. بیش از دو سوم این کشور را صخره های سرسبز احاطه نموده و شبه جزیره اسکاندیناوی بخش دیگر آن را تشکیل می دهد. از این رو به جرات می توان گفت که نروژ طبیعتی بی نهایت زیبا و رویایی دارد. شاید خاص ترین ویژگی نروژ را بتوان حضور گوزن های قطبی دانست. گوزن هایی که در روزهای کریسمس ظاهر شده و حال و هوای نروژ را حسابی شاد و کریمسی می نمایند. نکته بسیار جالب اینکه نروژ کشور بایکینگ ها نیز به شمار می رود و آثار به جا مانده از نبردهای این جنگجویان را می توان در آن دید. وجود شفق های قطبی که آسمان نروژ را به چشم انداز ای حیرت انگیز تبدیل می نمایند از دیگر ویژگی هایی به شمار می رود که نام این کشور را در میان لیست 10 کشور گردشگری 2022 قرار داده است.

3- اسلوونی؛ سرزمین خانه های افسانه ای

اسلوونی جز 10 کشور گردشگری دنیا است که هواداران ماجراجویی در سفر را به سوی خود می کشاند. قلعه های افسانه ای، تپه های سرسبز، رودخانه های خروشان و جنگل های وسیع با درختان سر به فلک کشیده همه و همه سفری چالش برانگیز را برای شما رقم می زنند. بسیاری از جاذبه های طبیعی و تاریخی این کشور به علت منحصربه فرد بودن در لیست میراث دنیای یونسکو به ثبت رسیده اند. از معروفترین جاذبه های طبیعی نروژ می توان به غار Postojna اشاره نمود. غاری 24 کیلومتری که به عنوان پر رفت و آمدترین غار گردشگری دنیا شناخته شده و در آن می توانید بچه اژدهاهای مجذوب نماینده را از نزدیک ببینید.

4- عمان؛ جواهر خاورمیانه

نام عمان به عنوان کشور خاورمیانه ای در میان 10 کشور گردشگری 2022 به چشم می خورد. این کشور به داشتن باغ های میوه سرسبز، بازار سنتی وسیع، خانه های سفید رنگ، قلعه های تاریخی، قایق های بسیار مجذوب نماینده که بادبان های عربی دارند و دره هایی با آب های جاری در تمام دنیا مشهور شده است. به گفته تاریخ شناسان عمان قدیمی ترین کشور مستقل عرب شناخته شده و زمانی آن را امپراتور دریای خاورمیانه می نامیدند. مسجد جامع قابوس، اسکه، بندگاه، موزه ملی، خانه اپرا، بازار مطرح، قصر سلطان، موزه الزبیر، قلعه جلالی فورت، بلده السفه، دیوار مسقط، خانه های آتری، کوه اخضر، وادی شاپ، دژ نخل و کویر وحیبا از دیگر جاذبه های معروف کشور عمان هستند. برای رزرو می توانید با همکاران ما در واحد تور تماس بگیرید.

5- نپال؛ خانه اورست

نپال کشوری آسیایی ست که در بخش شمالی هندوستان قرار گرفته و به لطف حضور قله اورست منظره ها طبیعی بی نظیر دارد. هر ساله بسیاری از کوهنوردان و طبیعت گردان به قصد صعود به اورست و یا ترکینگ در طبیعت به کشور نپال سفر می نمایند. البته علاوه بر طبیعت زیبا، نپال داستان های تاریخی زیادی نیز برای گفتن دارد. بسیاری از جهانگردانی که به این کشور سفر نموده اند کاتماندو را به علت معماری خاص و جاذبه های تاریخی منحصربه فرد متفاوت ترین شهر دنیا نامیده اند. دریاچه فیوا، کوهستان گردی، معبد براهی، دریاچه سارانگوت، میدان دوربار، گاردن آو دریمز، محله تامل و بنای بوداهانات از جاذبه های جهانگردی نپال هستند. برای رزرو می توانید با همکاران ما در واحد تور تماس بگیرید.

6- کشور باستانی مصر

مصر را می توان شگفت انگیزترین کشور دنیا دانست. از این رو کاملا طبیعی ست که نام این کشور در میان لیست مقاصد پرجهانگرد دنیا قرار گیرد. با سفر به مصر می توانید به تماشا اهرام ثلاثه، رودخانه نیل، فرعون های باستانی، مومیایی های سلطنتی، دریای سرخ و صحرای سفید که از عجیب و غریب ترین صحراهای دنیا به شمار می رود بروید. مصریان قدیمی ترین مردمان روی زمین هستند، بنابراین تمام نشانه های تمدن انسانی را در این کشور می توان دید. هر چند که در حال حاضر امکان سفر ایرانیان به این مقصد وجود ندارد اما مصر هر ساله میزبان میلیون ها جهانگردی ست که برای تماشا مقبره های فرعون، صومعه ها و معماری های مجذوب نماینده به این کشور باستانی سفر می نمایند.

7- فرانسه؛ گردشگری ترین کشور قاره اروپا

وقتی پای معرفی 10 کشور گردشگری 2022 در میان باشد فرانسه را می توان در صدر این لیست قرار داد. کشوری افسونگر و بسیار مجذوب نماینده که مشهورترین شاعران و نویسندگان دنیا را در خود پرورش داده و میزبان معروفترین جاذبه های تاریخی می باشد. فرانسه را می توان مقصدی برای ثبت لحظه های رمانتیک در سفر دانست. برج ایفل، کلیسای نوتردام، طاق پیروزی، موزه لور، کاخ شایو، باغ لوکزامبورگ، خیابان شانزه لیزه، کاخ گارنیه، کاخ ورسای، کلیسای سن چاپل، دیزنی لند و پل الکساندر سوم فقط از جاذبه های شهر پاریس، مرکز فرانسه به شمار می فرایند. پا را که از پاریس فراتر بگذارید روی دیگر فرانسه را خواهید دید. بندر مارسی، شهر لیون و شهر ساحلی نیز از دیگر مقاصدی هستند که می توانید در از آن ها بازدید کنید.

8- اسپانیا؛ کشور سواحل رویایی

ترکیبی از معماری های شگفت انگیز، سواحل رمانتیک و طبیعت سرسبز کشور اسپانیا را تشکیل می دهند. کشوری که با جزایر قناری، ایبیزا و شهر ساحلی مالاگا هر ساله جهانگردان لوکس پسند را به سوی خود می کشاند. حتی اگر امکان سفر به این جزایر را هم نداشته باشید با اقامت در اسپانیا می توانید همزمان از جاذبه های تاریخی و تفریحات ساحلی لذت ببرید. از جاذبه های جهانگردی اسپانیا می توان به کلیسای ساگرادا فامیلیا، خیابان لارامبلا، موزه کازاباتیو، استادیوم و موزه نیو کمپ، پارک مون جوییک، ساحل بارسلونا، موزه هنر ملی کاتالونیا، قلعه مونیویک، پارک گوئل، موزه پیکاسو، آب نمای جادویی، موزه پرادو، کاخ سلطنتی، دروازه خورشید، پارک کوئن رتیرو، میدان اصلی شهر، موزه باستان شناسی، موزه تبسین بور نمیسا، مرکز هنری ملکه صوفیا، کلیسای سن فرانسیسک و فواره سیبلس اشاره نمود. برای رزرو می توانید با همکاران ما در واحد تور در ارتباط باشید.

9- جزایر کوک با صخره های مرجانی

مجمع الجزایر کوک کشوری در اقیانوس آرام جنوبی ست که در نزدیکی نیوزلند واقع شده است. کوک در مجموع دارای 15 جزیره است که در نقاط مختلف آن پراکنده شده اند. بزرگترین جزیره آن راروتونگا نام دارد که بکرترین سواحل و شگفت انگیز منظره ها را در خود دارد. در بخش شمالی کوک جزیره آیتوتاکی را می توان دید که دارای یک تالاب وسیع بوده و به وسیله صخره های مرجانی، چندین جزیره کوچک و ساحل شنی احاطه شده است. جزایر کوک به علت داشتن سایت های غواصی در تمام دنیا مشهور شده است.

10- کانادا و آبشارهای نیاگارا

زیباترین غول آبی دنیا عنوانی ست که به آبشارهای نیاگارا نسبت داده اند. بخشی از این آبشارها در کشور کانادا قرار گرفته و سالانه میزبان 12 میلیون جهانگرد از سراسر دنیا هستند. منظره ها نفس گیر، داشتن عنوان بلندترین آبشار دنیا و سرعت آب بسیار بالا را می توان سه ویژگی اصلی آبشارهای نیاگارا به شمار آورد. پیشینه نیاگارا به عصر یخبندان بازمی شود. پیاده روی در کنار آبشار، قایق سواری، پرواز با هلیکوپتر بر فراز آبشار، زیپ لاین سواری و شنا از تفریحاتی هستند که در کنار نیاگارا می توانید تجربه کنید.

گردشگر پذیرترین کشورهای دنیا

در ادامه مطلب 10 کشور گردشگری 2022 لیستی از گردشگر پذیرترین کشورهای دنیا را همراه با تعداد گردشگر ها در سال آنالیز می کنیم، 5 کشور اول این لیست موارد زیر را شامل می شوند:

1- فرانسه با ورود 86.9 میلیون گردشگر

2- اسپانیا با ورود 81.8 میلیون گردشگر

3- آمریکا با ورود 75.9 میلیون گردشگر

4- چین با ورود 60.7 میلیون گردشگر

5- ایتالیا با ورود 58.3 میلیون گردشگر

سرسبز ترین کشور دنیا

می دانید کدام مقصد عنوان سرسبزترین کشور دنیا را به خود اختصاص داده است؟ کشورهای اروپایی نیز پرچمدار این لیست مجذوب نماینده هستند. در ادامه با سرسبزترین کشورهای دنیا آشنا می شویم:

  • ایسلند
  • سوئیس
  • کاستاریکا
  • سوئد
  • نروژ
  • موریس
  • فرانسه
  • اتریش
  • کوبا
  • کلمبیا
منبع: ستاره ونک

به "10مکان دیدنی برتر جهان که برای سال 2022 معرفی شده اند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10مکان دیدنی برتر جهان که برای سال 2022 معرفی شده اند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید