استقبال صلح طلبان هندی و بین المللی از تصمیم نخست وزیر پاکستان

به گزارش همیار مشاوره، برخی از سیاستمدران هند که تمایل به صلح میان اسلام آباد و دهلی نو دارند از تصمیم نخست وزیر پاکستان در خصوص آزادی خلبان هندی حمایت کردند.

استقبال صلح طلبان هندی و بین المللی از تصمیم نخست وزیر پاکستان

به گزارش دفتر منطقه ای همیار مشاوره به نقل از اکسپرس نیوز، برخی سیاستمدران هندی و شخصیات بین المللی از تصمیم عمران خان نخست وزیر پاکستان برای آزادسازی خلبان هندی استقبال کرده و آن را گامی مهم برای کاهش تنش های دانستند.

نوجوت سدو سیاستمدارمطرح و صلح طلب مشهور هندی در این خصوص گفت: هر اقدام مثبتی راه صلح را هموارتر می کند.

وی شرح داد: حسن نیت عمران خان باعث خرسند مردم هند و خانواده خلبان دستگیر شده این کشور شده است.

امریندر سینگ سروزیر ایالت پنجاب هند نیز اظهار داشت: عمران خان قدمی مثبت و مهمی برای بهتر شدن شرایط بحرانی میان دو کشور برداشته است.

برکات دت خبرنگار و فعال سیاسی هندی نیز گفت: دیگر زمان انتشار اخبار احمقانه برای تهییج احساسات مردم به خاتمه رسیده و باید قبول کرد که اقدام مثبت عمران خان باعث کم شدن تنش ها می شود.

میر واعظ عمر فاروق فعال آزادی خواه کشمیری دراین خصوص گفت: با خاتمه تنش میان هند و پاکستان راه برای مذاکره در مورد حل بحران کشمیر نیز همواره می شود.

محبوبه مفتی سروزیر سابق کشمیر اشغالی نیز لب به تمجید از عمران خان گشوده و گفت: عمران خان اقدامی مثبت انجام داد اینک نوبت سیاستمداران دهلی نو است که برای صلح قدم پیش بگذارند.

اقدام پاکستان از دید سیاستمداران بین الملی نیز دور نماند و جرج گیلوی عضو سابق مجلس انگلیس اظهار داشت: کاپیتان سابق تیم ملی کریکت پاکستان در بهترین زمان بهترین اقدام را انجام داد.

آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل نیز در این خصوص گفت: آزاد کردن خلبان هندی در شرایطی که بحران میان دو کشور اوج می گرفت بهترین اقدام ممکن است.

وی تاکید کرد: با مسئولین دو کشور صحبت کرده ایم و باید برای کم شدن تنش میان هند و پاکستان مذاکرات را افزایش دهیم.

گفتنی است نخست وزیر پاکستان دستور آزادی خلبان هندی که دو روز پیش در پاکستان دستگیر شده بود را صادر کرده و او امروز تحویل مقامات دهلی نو داده خواهد شد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "استقبال صلح طلبان هندی و بین المللی از تصمیم نخست وزیر پاکستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقبال صلح طلبان هندی و بین المللی از تصمیم نخست وزیر پاکستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید