بازیکنان استقلال باید عادت به فرصت سوزی را ترک کنند

به گزارش همیار مشاوره، علی لطیفی در مصاحبه با خبرنگاران ضمن تشکر از باشگاه استقلال به خاطر تقدیر از پیشکسوتان این باشگاه پیش از هر بازی بیان داشت: این را به این خاطر نمی گویم که باشگاه پیش از بازی با ماشین سازی از من تقدیر کرد. بلکه از این جهت می گویم که بسیاری از پیشکسوتان عزیز استقلال هستند که کم کم به فراموشی سپرده شده اند و مدیریت باشگاه و در رأس آن آقای فتحی در عملی ارزشمند از این قشر زحمت کش قدردانی به عمل می آورند.

بازیکنان استقلال باید عادت به فرصت سوزی را ترک کنند

پیشکسوت آبی پوشان گفت: کمتر از دو سال است که شفر هدایت تیم را بر عهده گرفته و آنچه که ما می بینیم و آن را ملاک قضاوت قرار می دهیم، نود دقیقه هایی است که تیم داخل زمین حضور دارد. ما تمرینات، آنالیزها و جلسات دیگر را نمی بینیم و تنها همین نود دقیقه ها را ملاک ارزیابی و قضاوت قرار می دهیم.

لطیفی تاکید کرد: بر همین اساس و با همین ملاک برای قضاوت باید بگویم شفر از نظر من، مربی چندان قوی و مقتدری نیست. خیلی به ندرت دیده ام که او در یک بازی استراتژی مناسبی داشته باشد. منظورم از استراتژی یکسری آیتم ها از جمله ترکیب مناسب، تاکتیک مناسب، تغییر تاکتیک مناسب در جریان بازی، بازی خوانی و آنالیز در طول بازی است.

وی افزود: البته خوشبختانه مدت کمی است که شفر به ترکیب ثابتی دست پیدا کرده که این خوب است و باید امیدوار بود که در بازی های پیش رو هم استفاده از همین ترکیب ثابت را در دستور کار قرار دهد.

بازیکن پیشین آبی پوشان گفت: آن نقطه ضعفی که در این فصل از برخی از بازیکنان و به ویژه از مهاجمان دیده شد و مقابل ماشین سازی هم تکرار شد، ضعف در تمام کردن موقعیت ها بود. متأسفانه بازیکنان استقلال بر خلاف دیدار مقابل الهلال، در لیگ استفاده اقتصادی از موقعیت هایی که نصیبشان می شود نمی نمایند و یا بهتر است بگویم موقعیت سوزی می نمایند.

مهاجم سابق آبی پوشان با بیان اینکه در همه دنیا یک درصدی از موقعیت های خلق شده هدر می رود، تاکید کرد: وقتی این ضریب از حد نصاب بگذرد تبدیل به نقطه ضعف می شود. اتفاقی که الان در استقلال افتاده و باید آن را یک ضعف برای مهاجمان این تیم دانست.

پیشکسوت آبی پوشان در ادامه شرح داد: هرچه به پایان لیگ نزدیک می شویم بازی ها سخت تر و حساس تر می شود و تیم ها کمتر امتیاز از دست می دهند. استقلالی ها باید به خودشان بقبولانند که تا پایان فصل حق از دست دادن امتیاز ندارند و باید همه امتیازات همه بازی های پیش رو را کسب نمایند تا در صورت لغزش حریفان قهرمان شوند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "بازیکنان استقلال باید عادت به فرصت سوزی را ترک کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازیکنان استقلال باید عادت به فرصت سوزی را ترک کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید