برگزاری نمایشگاه مجازی تاپستری در کاخ سعدآباد

به گزارش همیار مشاوره، نمایشگاه مجازی تاپستری های فریبا بروفر برای نخستین بار روز جمعه 12 اردیبهشت 99 در کاخ سعدآباد افتتاح می شود.

برگزاری نمایشگاه مجازی تاپستری در کاخ سعدآباد

به گزارش همیار مشاوره، این نمایشگاه مجازی با عنوان بافتن در گالری هنرهای ملی سعدآباد، ساعت 18 روز جمعه 12 اردیبهشت 99 به شکل مجازی از طریق لایو صفحه اینستاگرام گالری به آدرس saadabad-national-art-galleryافتتاح می شود.

بافته های فریبا بروفر در ادامه تجربه های جدید اوست؛ هنگامی که پنج سال پیش تصمیم گرفت با شیوه دیگری جز تصویرسازی که در آن ریشه گرفته بود، آثار خود را پدید آورد.

تاپستری قدمتی هزاران ساله در جهان دارد و زیر مجموعه ای از فایبرآرت یا هنر الیاف است و به طور معمول به دیوار آویخته می شود. تصویر روی تاپستری توسط بافته شدن پود روی تار (رد کردن پود از میان نخ های تار) به وجود می آید که بر اساس الگو و طرح مورد نظر از رنگ های متفاوتی تشکیل می شود. بنابراین در تاپستری تصاویر ساختاری از خود پارچه هستند.

به طور کلی کلمه تاپستری (tapestry) به نوعی ساختار بافندگی اشاره دارد که برای به وجود آوردن تصاویر روی پارچه به کار برده می شود.

این نوع بافته ها در ابعاد و حجم های کوچک و دیوارکوب و احجام پیکره مانند، کاربردی همچون تابلوهای نقاشی و مجسمه را دارد و برای زیبایی سازی محیط و گرمابخشی به فضای مورد نظر، مورد استفاده قرار می گیرد.

منبع: میراث آریا

به "برگزاری نمایشگاه مجازی تاپستری در کاخ سعدآباد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری نمایشگاه مجازی تاپستری در کاخ سعدآباد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید