ترامپ با حمله به ایران مخالفت کرد!

به گزارش همیار مشاوره، شبکه ان بی سی نیوز به نقل از مقامات دولتی سابق و فعلی آمریکا گزارش داد که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با موضوع تلافی گسترده حمله به پایگاه های آمریکا در عراق که به گروه های مورد حمایت ایران نسبت داده شده مخالفت نموده است.

ترامپ با حمله به ایران مخالفت کرد!

به گزارش همیار مشاوره به نقل از ایرنا، تارنمای شبکه تلویزیونی ان بی سی نیوز نوشت: یک مقام سابق و چهار مقام فعلی آمریکایی گفته اند ترامپ هفته گذشته به مشاوران ارشد امنیت ملی خود گفته است که به خاطر همه گیری ویروس کرونا فکر می نماید واکنش تلافی جویانه به حملات علیه آمریکا در عراق اقدام درستی نیست.

این شبکه به نقل از این مقامات مدعی شد: ترامپ ابراز نگرانی نموده که حمله به ایران در برهه کنونی با توجه به اینکه ایران و بقیه جهان در حال مقابله با کووید 19 هستند، وجهه آمریکا را بد جلوه می دهد.

به گفته این مقامات، اظهار نظر رئیس جمهوری آمریکا در جریان جلسه ای صورت گرفت که مشاوران وی از اقدام نظامی احتمالی برای حمله خبر داده بودند.

روز 21 اسفند ماه (11 مارس) گروه کتائب حزب الله عراق 30 موشک به پایگاه التاجی محل استقرار نیروهای ائتلاف آمریکایی در شمال بغداد شلیک کرد که در پی آن دو نیروی آمریکایی و یک انگلیسی کشته و 14 تن دیگر زخمی شدند. ارتش آمریکا روز بعد حملات هوایی را علیه مواضع نیروهای کتائب در نزدیکی بغداد انجام داد.

پس از آن دوباره گروه کتائب روز شنبه این هفته حمله گسترده تری را به پایگاه التاجی انجام داد و 56 موشک به سمت این پایگاه شلیک کرد. 25 موشک به پایگاه برخورد کردند و سه نیروی نظامی آمریکا و دو نیروی عراقی به شدت زخمی شدند. آمریکا معتقد است که هنوز حمله اخیر را تلافی ننموده است.

منبع: همشهری آنلاین

به "ترامپ با حمله به ایران مخالفت کرد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ با حمله به ایران مخالفت کرد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید