دو غول رسانه ای دنیا ادغام شدند

به گزارش همیار مشاوره، دو کمپانی سی بی اس و ویاکوم پس از ماه ها مذاکره انتها ادغام شدند و از این پس با نام ویاکوم سی بی اس به فعالیت خود ادامه می دهد.

دو غول رسانه ای دنیا ادغام شدند

ایسنا نوشت: این دو کمپانی رسانه ای که هر دو در زمینه ساخت تولیدات تلویزونی، سینمایی و تبلیغاتی فعال هستند از پس با عنوان ویاکوم سی بی اس و مدیریت باب باکیش مدیر سابق کمپانی ویاکوم فعالیت می نماید و در نتیجه این ادغام ارزش این کمپانی به 30 میلیارد دلار می رسد.

الیزابت وارن سناتور آمریکایی ماساچوست که در حال حاضر پیشتاز نامزدهای دموکرات انتخابات ریست جمهوری آمریکاست در واکنش به ادغام دو شرکت بزرگ رسانه ای سی بی اس (CBS) و ویاکوم (Viacom) ابراز نگرانی نموده که این ادغام های بزرگ تاثیرات منفی چون تعدیل گسترده کارکنان و ایجاد انحصار در کسب و کار رسانه ای با خود به همراه داشته باشد و وزارت دادگستری باید توجه دقیقی به این موضوع داشته باشد.

علی رغم ادغام کمپانی دیزنی و فاکس قرن بیستم که به دلیل همپوشانی دپارتمان ها موجب تعدیل تعداد زیادی از نیروهای کمپانی فاکس شد اما ادغام سی بی اس و ویاکوم ریسک کمتری برای کارکنان خواهد داشت چرا که این دو کمپانی هر یک تولیدات منحصر به فرد خود را دارند. کمپانی ویاکوم سی بی اس هم اکنون در مجموع سفارش ساخت 750 سریال تلویزیونی را دارد.

نتفلیکس، آمازون و دیزنی پلاس که قرار است سال جاری به صورت رسمی فعالیت رسمی خود را شروع کند از مهم ترین رقبای کمپانی ویاکوم سی بی اس هستند.

  • مجله شبکه های رادیویی تلویزیونی
  • مجله خبرگزاری ها
  • مجله روزنامه ها و نشریات - دنیا
منبع: همشهری آنلاین

به "دو غول رسانه ای دنیا ادغام شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دو غول رسانه ای دنیا ادغام شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید