علی دایی: ورزش اول ایران فوتبال است، از نماینده هند شناختی نداریم، از جام حذفی به خاطر دو اشتباه داور حذف شدیم

به گزارش همیار مشاوره، علی دایی، سرمربی تیم فوتبال سایپا گفت: می دانیم مقابل نماینده هند بازی سختی داریم، امکان اشتباه نداریم و هر تیمی اشتباه کند بازی را از دست خواهد داد.

علی دایی: ورزش اول ایران فوتبال است، از نماینده هند شناختی نداریم، از جام حذفی به خاطر دو اشتباه داور حذف شدیم

به گزارش خبرنگار ورزشی همیار مشاوره، علی دایی در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل پنجاب هند در مرحله مقدماتی (پلی آف) گروه B لیگ قهرمانان آسیا گفت: ما خودمان را برای این بازی آماده کردیم. می دانیم بازی سختی داریم. امکان اشتباه نداریم و هر تیمی اشتباه کند بازی را از دست خواهد داد. برای همه تیم ها احترام قائلیم و خیلی امیدواریم این بازی را ببریم و در بازی بعد به مصاف الریان برویم.

سرمربی سایپا درباره دلیل اینکه چرا تیم سایپا محل دیدار خود مقابل پنجاب هند را استادیوم شهدای شهر قدس اعلام نموده است، گفت: ما به خاطر کیفیت خوب زمین این استادیوم آن را انتخاب کردیم. ما بازیکنان با تکنیک زیادی داریم و دوست داریم روی زمین فوتبال بازی کنیم اما متاسفانه زمین بد استادیوم اکباتان این فرصت را به ما نمی داد و به همین دلیل استادیوم شهدای شهر قدس را انتخاب کردیم تا هم در مسابقات لیگ برتر و هم در لیگ قهرمانان آسیا در این زمین بازی کنیم.

دایی در ادامه با اشاره به اینکه تیمش می تواند در استادیوم شهدای شهر قدس از حمایت طرفداران نیز سود ببرد، تاکید نمود: ما در استادیوم اکباتان غریب و تنها بودیم و هم برای طرفداران فوتبال دوست شهر قدس این فرصت پیش آمده تا به استادیوم بیایند و بازی را ببینند و از تیم ما حمایت نمایند. مطمئنا تلفیق طرفداران و تیم سایپا می تواند هم نشاط خوبی را برجا بگذارد و هم تیم ما را از تنهایی نجات دهد.

وی درباره شناختش از تیم پنجاب هند توضیح داد: شناخت آنچنانی از این تیم نداریم. یک تا دو بازی این تیم را در فصل گذشته لیگ هند دیده ایم که آن هم کمکی به ما نمی کند چون بیشتر بازیکنان پنجاب نسبت به فصل گذشته تغییر نموده اند. فقط یک بازیکن شیلیایی این تیم را می شناسیم. همین عدم شناخت ما می تواند خطرناک باشد. سعی می کنیم کارهایی که در تمرینات انجام داده ایم را در زمین پیاده کنیم و از همان ابتدای بازی روی دروازه حریف فشار بیاوریم.

سرمربی سایپا درباره کیفیت بد زمین تمرین سایپا یادآور شد: باشگاه ما اسم بزرگی را یدک می کشد اما متاسفانه امکانات مان متناسب با نام باشگاه نیست. ما از سال قبل نامه ای به باشگاه نوشتیم و اعلام کردیم نمی توانیم در این زمین تمرین کنیم. کیفیت بد زمین تمرین روی کیفیت تیم ما هم تاثیر گذاشته است. بعد از 7 الی 8 ماه به زور زمین تمرین ما را عوض نموده اند و یک زمین در تهرانسر پیدا نموده ایم. انشاءالله باشگاه شرایطی پیدا کند که بتوانیم در زمین خوب تمرین کنیم.

دایی در ادامه با اشاره به حذف تیمش از جام حذفی گفت: متاسفانه داوری های نامعقول به تیم ما خیلی ضربه زده است. ما تمام تمرکزمان را روی جام حذفی گذاشته بودیم اما داور با دو اشتباه همه چیز را بر هم زد. الان باید چکار کنیم؟ به نظرم در داوری ما بجز یک یا دو نفر بقیه بسیار عقب هستند. متاسفانه کمیته داوران که مسئول این امر است به این مسائل رسیدگی نمی کند ما از جام حذفی به خاطر دو اشتباه داور حذف شدیم. الان چه اتفاقی می افتد؟ فوقش داور را محروم می نمایند اما زحمات ما کجا می رود؟ ما استقلال و صنعت نفت را شکست دادیم و به این مرحله رسیدیم اما در مسابقه ای که باید پیروز می شدیم داور همه چیز را عوض کرد.

وی ادامه داد: امیدوارم در لیگ قهرمانان آسیا با توجه به سطحی که این مسابقات دارد شاهد این نوع داوری ها نباشیم. اگر دقت کنید در گذشته داوران زیادی از ایران در آسیا قضاوت می کردند اما اکنون فقط یک یا دو داور هستند در سطح بین المللی قضاوت می نمایند. این موضوع به سطح داوری ما مربوط می گردد. متاسفانه الان هم که صحبت می کنیم از فردا همه چیز بدتر می گردد. نه سیستم VAR داریم و نه چیز دیگری. VAR فقط در استادیوم آزادی استفاده می گردد اما سایر استادیوم ها چه خواهد شد؟ ما از فوتبال دنیا عقب افتاده ایم و این خیلی به ما ضربه می زند. من همواره گفته ام امکانات استادیوم ها به فدراسیون فوتبال مربوط نمی گردد. وزارت ورزش باید به این مسائل ورود کند. فدراسیون فوتبال مگر چه درآمدی دارد که بخواهد به استادیوم ها برسد؟ به نظرم ورزش اول ایران فوتبال است. ورزش هایی مانند کشتی و وزنه برداری را هم داریم اما اعتقاد دارم تنها رشته ای که می تواند شادابی را وارد جامعه کند فوتبال است. آیا شما تا به حال دیده اید کشتی یا وزنه برداری قهرمان دنیا گردد و مردم به خیابان بریزند و خوشحالی نمایند؟ نه، اینطور نیست. قبول دارم این رشته ها هم زحمت می کشند و همه آنها عزیز دل ما هستند اما همه جای دنیا فوتبال ورزش اول است. با فوتبال می توانید خیلی از حرف ها را که نمی گردد در دنیای سیاست و دیگر مسائل زد را مطرح نمود. متاسفانه ما فراموش شده ایم. شما نگاه کنید از ما در تیم سایپا حمایتی نمی گردد اما ما تلاشمان را خواهیم کرد فعلا به اینجا رسیده ایم و سعی می کنیم پیروز شویم و در دیدار آینده به مصاف الریان برویم.

سرمربی سایپا در انتها در واکنش به سوال خبرنگاری که از او نظرش را در خصوص اینکه کی روش در هنگام ترک ایران عنوان نموده بود میراثش را برای علی دایی خواهد گذاشت، گفت: فعلا به این مسائل فکر نمی کنم اکنون فقط به بازی فردا فکر می کنم تا بتوانم تیمم را خوب راهنمایی کنم و پیروز شویم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "علی دایی: ورزش اول ایران فوتبال است، از نماینده هند شناختی نداریم، از جام حذفی به خاطر دو اشتباه داور حذف شدیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علی دایی: ورزش اول ایران فوتبال است، از نماینده هند شناختی نداریم، از جام حذفی به خاطر دو اشتباه داور حذف شدیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید