ماژول ماه نشین مأموریت آپولو 10، پس از 50 سال پیدا شد

به گزارش همیار مشاوره، تهران- خبرنگاران- فضانوردان انگلیسی ماژول ماه نشینی را که 50 سال پیش در جریان مأموریت فضایی آپولو 10 ناسا گمشده بود، پیدا کردند.

ماژول ماه نشین مأموریت آپولو 10، پس از 50 سال پیدا شد

به گزارش روز یکشنبه گروه علمی همیار مشاوره به نقل از دیلی میل، این ماژول ماه نشین از برجسته ترین یادگارهای برجا مانده از فرود انسان در ماه است که تیم آپولو 10 پنجاه سال قبل هرگونه ردی از آن را از دست داد.

در زمان انجام این مأموریت در سال 1969، تام استافورد از اعضای تیم آپولو 10، در پیامی رادیویی به مرکز فضایی جانسون ناسا در هیوستون بیان نمود که او و گروهش به محض جدا شدن این فضاناو از ماژول فرماندهی دیگر اثری از آن ندیده اند.

گمان می شد این ماژول که اسنوپی (Snoopy) نام داشت، برای همیشه ازدست رفته باشد؛ اما فضانوردان و اخترشناسان بسیاری در زمین همیشه امید داشتند که روزی بتوانند این سوزن که تنها چهار متر عرض دارد را در انبارِ کاهِ آسمان پیدا کنند.

نیک هاوز (Nick Howes) از اعضای انجمن سلطنتی اخترشناسان انگلیس در کنار دیگر کارشناسان و فضانوردان برنامه آپولو، چندین سال را به تلاش برای پیدا کردن این ماه نشین گذراندند.

به نقل از تارنمای روزنامه انگلیسی تایمز، این تیم اکنون مدعی است که اسنوپی را پیدا کرده و به کسی نیاز دارد که از تخصص لازم برای بازیابی آن برخوردار باشد.

علمی**9418** 1055

منبع: ایرنا

به "ماژول ماه نشین مأموریت آپولو 10، پس از 50 سال پیدا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماژول ماه نشین مأموریت آپولو 10، پس از 50 سال پیدا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید