هشدار درباره افزایش نیروهای آمریکا در عین الاسد در سایه منع آمدوشد در عراق

به گزارش همیار مشاوره، یک تحلیلگر سیاسی عراق درباره سوء استفاده آمریکا از اعلام شرایط منع آمد و شد در این کشور به منظور افزایش تعداد نظامیان خود در پایگاه های عین الاسد و التاجی هشدار داد.

هشدار درباره افزایش نیروهای آمریکا در عین الاسد در سایه منع آمدوشد در عراق

به گزارش گروه بین الملل همیار مشاوره، سعد الکعبی تحلیلگر سیاسی عراق هشدار داد که آمریکا از مقررات منع آمد و شد اعلام شده در عراق برای وارد کردن نیروهای اضافی به دو پایگاه عین الاسد و التاجی استفاده می نماید.

الکعبی اضافه نمود که فرودگاه عین الاسد در حال تدارک برای استقبال از بمب افکن بی 52 است و لذا رسیدگی به این موضوع و جلوگیری از آن لازم است.

الکعبی در مصاحبه با وبگاه المعلومه توضیح داد که طرف آمریکایی هرگز از هیچ تلاشی برای تحمیل حضور نظامی خود به خصوص در داخل عراق به منظور اعلام اشغال مجدد این کشور، دریغ نمی نماید.

به گفته وی، آمریکا سعی دارد از شرایط منع آمد وشد در عراق برای وارد کردن نیروهای زیاد به دو پایگاه عین الاسد و التاجی به ویژه نیروهایی که از سوریه خارج نموده است، سوء استفاده کند.

الکعبی همچنین گفت که پایگاه عین الاسد برای استقبال از بمب افکن (بی 52) آماده می گردد و این خطری عظیم برای نیروهای امنیتی و کل عراق است چرا که ممکن است این بمب افکن به حملاتی علیه نیروهای امنیتی و الحشد الشعبی در مناطق مختلف عراق اقدام کند.

این تحلیلگر سیاسی عراق همچنین گفت که اخراج نیروهای آمریکا تنها به گزینه نظامی احتیاج دارد بلکه بایستی در کنار آن تحرکات سیاسی عظیم نیز وجود داشته باشد و در محافل بین المللی آمریکا را به دلیل حملات علیه عراق و نقض توافقنامه چارچوب استراتژیک تحت پیگرد و مواخذه قرار داد و علاوه بر آن اجرای مصوبه مجلس درباره خروج آمریکا از عراق نیز لازم است.

ص

منبع: خبرگزاری فارس

به "هشدار درباره افزایش نیروهای آمریکا در عین الاسد در سایه منع آمدوشد در عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار درباره افزایش نیروهای آمریکا در عین الاسد در سایه منع آمدوشد در عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید