هشدار وزیر دفاع یمن به ائتلاف سعودی؛ منتظر غافلگیری های جدید باشید

به گزارش همیار مشاوره، وزیر دفاع یمن از خطوط مقدم جبهه نجران خطاب به ائتلاف متجاوز خاطرنشان کرد اقداماتی از نیروهای مسلح یمن خواهید دید که حتی تصور آن را هم نمی کنید.

هشدار وزیر دفاع یمن به ائتلاف سعودی؛ منتظر غافلگیری های جدید باشید

به گزارش گروه بین الملل همیار مشاوره، محمد ناصر العاطفی وزیر دفاع دولت نجات ملی یمن به بازدید از نیروهای ارتش یمن در خطوط مقدم جبهه نجران رفت و از همانجا به ائتلاف متجاوز هشدار داد.

بر اساس گزارش شبکه المسیره، العاطفی متجاوزان را به شکست وعده داد و گفت: ما از موضع قدرت سخن می گوییم و آنچه در توانمان بوده آماده نموده ایم. شما پول دارید و ما مردان (جنگی) داریم، از گردان های مرگ و ارتش و کمیته های مردمی و آزادگان و شرافتمندان چیزهایی خواهید دید که تصورش هم نمی کنید.

وی اضافه نمود، نبردهای سختی که نیروهای مسلح یمن در جبهه های مختلف وارد آن شده، تاریخ نمونه دیگری برای آن سراغ ندارد. رزمنده یمنی با سلاح شخصی خود به مقابله با جدیدترین تجهیزات و سلاح های جنگی دشمن رفته و قدرتمندترین سلاح این رزمنده همان اعتماد و تکیه به خدا و عادلانه بودن مسأله ای است که برای آن می جنگند یعنی جنگ در راه دفاع از سرزمین یمن.

العاطفی در ادامه توضیح داد، اقدامات وحشیانه ائتلاف متجاوز علیه نیروهایش در جبهه ها مختلف در تناقض با عرف و قوانین انسانی است، آخرین این اقدامات هدف قرار دادن صدها تن از نیروهایش با جنگنده در جبهه نجران و سوزاندن آنها بود.

وی سپس سودان و مقامات سیاسی آن را به عقب کشیدن نیروهای سودانی از یمن و مشارکت در این کشتار دعوت کرد ودرباره عواقب وخیمی که در انتظار این نیروها در صورت ادامه جنگ است، هشدار داد.

ارتش یمن اخیرا از عملیات بزرگ خود در جبهه نجران با عنوان نصر من الله اطلاع داد. یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت: ارتش یمن عملیات مذکور را از 15 آگوست (24 مرداد) در محورهای مختلف جبهه نجران شروع کرد. این عملیات با رصد دقیق و اطلاعاتی چند ماهه انجام شد و یگان های مختلف نیروهای مسلح یمن در آن شرکت داشته اند. عنصر غافلگیری از مهم ترین دستاوردها برای رجحان بر دشمن در این عملیات بوده است. عناصر نفوذی در داخل صفوف نیروهای دشمن و فریب خوردگان نقشی مهم در این عملیات و موفقیت آن ایفا کردند (جزئیات بیشتر).

یکی از مدیران رسانه ای یمن فاش کرد پس از انتشار تصاویر شکست سنگین نیروهای ائتلاف سعودی در جنوب عربستان و اسارت صدها شبه نظامی آن، ریاض به وسیله متحدان غربی خود خواهان توقف پخش این تصاویر شده است (جزئیات بیشتر).

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "هشدار وزیر دفاع یمن به ائتلاف سعودی؛ منتظر غافلگیری های جدید باشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار وزیر دفاع یمن به ائتلاف سعودی؛ منتظر غافلگیری های جدید باشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید