پیروزی حزب محافظه کار سباستیان کورتس در انتخابات پارلمانی اتریش

به گزارش همیار مشاوره، براساس نتایج شمارش آرای انتخابات پارلمانی اتریش، حزب محافظه کار مردم (ÖVP) به رهبری سباستین کورتس، صدراعظم پیشین اتریش با کسب 37 درصد آرا به پیروزی دست یافته است. با این حال، پیروز اصلی، حزب سبزهای این کشور بوده است.

پیروزی حزب محافظه کار سباستیان کورتس در انتخابات پارلمانی اتریش

به گزارش دویچه وله، در انتخابات مجلسی پیش از موعد اتریش حزب محافظه کار کریستیان کورتس، صدراعظم مستعفی این کشور با کسب 37، 1 درصد آرا به پیروزی رسید. این رقم 5، 6 درصد بیش از آرای این حزب در انتخابات پیشین در سال 2017 است.

بر اساس این گزارش حزب سوسیال دمکرات اتریش با کسب 21، 8 درصد در صندلی دوم واقع شده است که نشان از یک کاهش 5درصدی نسبت به نتایج انتخابات پیشین است.

حزب راست گرای پوپولیستی آزادی (FPÖ) با از دست دادن ده درصد از آرا و کسب 3/ 14 درصد در رتبه سوم جای گرفته است.

حزب سبزها که در انتخابات سال 2017 حتا نتوانسته بود از حد نصاب 4 درصدی ورود به مجلس عبور کند، در این انتخابات 14 درصد آرا را کسب نموده است.

گفته می گردد که کریستیان کورتس دولت را در ائتلاف با حزب سبزها تشکیل خواهد داد. تجمیع آرای این دو حزب برای تشکیل دولت کافی است.

با انتشار خبر نتایج نسبتا قطعی انتخابات، آنه گرت کرامپ−کارنباوئر، رئیس حزب دموکرات مسیحی آلمان پیروزی کریستیان کورتس، رهبر 33 ساله حزب مردم اتریش، را به او تبریک گفت. او ابراز امیدواری کرد که دو کشور در سطح اروپا همکاری نزدیکی با یکدیگر داشته باشند.

انتخابات مجلسی پیش از موعد در اتریش در پی سقوط دولت ائتلافی برگزار می گردد. در سرانجام ماه مه گذشته پس از رسوایی انتشار ویدئویی جنجالی از هاینتس کریستیان اشتراخه، رهبر حزب آزادی و معاون کورتس، با رأی عدم اعتماد مجلس روبرو شد و سقوط کرد.

اشتراخه در این ویدئو که در جزیره ایبیزا با دوربین مخفی ضبط شده، پیش از انتخابات مجلسی 2017 به زنی که ظاهرا از یک خانواده ثروتمند روس است می گوید، حاضر است در قبال یاری به پیروزی حزب اش در این انتخابات به او قراردادهای دولتی بدهد.

منبع: همشهری آنلاین

به "پیروزی حزب محافظه کار سباستیان کورتس در انتخابات پارلمانی اتریش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیروزی حزب محافظه کار سباستیان کورتس در انتخابات پارلمانی اتریش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید