چهارمین نوروزگاه کاشان در بناهای تاریخی برگزار گردید

به گزارش همیار مشاوره، معاون مدیر کل و رئیس اداره میراث فرهنگی کاشان از برگزاری نوروز گاه با اجرای برنامه های سرنا نوازی، موسیقی سنتی آذربایجان و آیین سنتی اسپندی اطلاع داد.

چهارمین نوروزگاه کاشان در بناهای تاریخی برگزار گردید

به گزارش همیار مشاوره به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان، مهران سرمدیان با اعلام این خبر مطرح کرد: برنامه های نوروزگاه بر اساس برنامه ملی و سراسری جهت احیای آداب و سنن و رسوم نوروزی و با هدف معرفی آنها به گردشگران نوروزی ومردم منطقه برگزار می شود.

سرمدیان خاطر نشان کرد: آداب و سنتی که در گذشته در بطن جامعه قرار داشت و بعضی از این مراسمات فراموش شده و یا درحال فراموشی است باید با اینگونه برنامه های اجرایی و متنوع دوباره احیاء و به نسل آینده منتقل شود و همچنین آداب و رسوم نوروزی به عنوان یک جاذبه گردشگری شناخته می شود و می تواند در جذب گردشگر نقش به سزایی داشته باشد.

عباس تراب زاده مردم شناس این اداره و مسئول اجرای برنامه های نوروزگاه نیز در همین زمینه گفت: در روز هفتم فروردین برنامه هایی از قبیل سرنا نوازی با دحل از اقوام لر شهرستان ملایر، موسیقی سنتی آذربایجان، آئین سنتی سفره اسپندی از روستای برزک در خانه تاریخی بروجردی ها، محوطه باستانی سیلک، باغ موزه جهانی فین و چشمه تاریخی سلیمانیه برگزار گردید.

وی اضافه کرد: ایجاد برنامه نوروزگاه به منظور ایجاد شور و نشاط اجتماعی می باشد و تا سرانجام ایام نوروز در بناهای تاریخی کاشان ادامه خواهد داشت.

منبع: میراث آریا

به "چهارمین نوروزگاه کاشان در بناهای تاریخی برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چهارمین نوروزگاه کاشان در بناهای تاریخی برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید