کمیسر سازمان ملل از محاکمه ناعادلانه زندانیان بحرینی ابراز نگرانی کرد

به گزارش همیار مشاوره، تهران -خبرنگاران- میشل باچله کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد روز پنجشنبه در بیانیه ای نسبت به محاکمه دسته جمعی و ناعادلانه شماری از زندانیان در بحرین ابراز نگرانی کرد.

کمیسر سازمان ملل از محاکمه ناعادلانه زندانیان بحرینی ابراز نگرانی کرد

به گزارش خبرگزاری رویترز، در بیانیه کمیسر عالی سازمان ملل متحد آمده است: نگرانی های بسیاری در مورد محاکمه زندانیان که براساس معیارهای عادلانه بین المللی محاکمه نمی شوند، وجود دارد.

وی افزوده است: گزارش ها حاکی از شکنجه بعضی متهمان است و بسیاری از متهمان در دادگاه به صورت غیابی محاکمه و علیه آن ها حکم صادر شده است.

باچله با ابراز نگرانی از رأی دادگاه علیه 139 نفر که 138 نفر از آن ها سلب تابعیت شدند، هشدار داده است. این اقدام مقام های بحرینی عواقب وخیمی بر زندگی متهمان و خانواده های آن ها از جمله محرومیت از دریافت خدمات درمانی، آموزشی و آزادی در رفت و آمد خواهد داشت.

این مقام سازمان ملل متحد همچنین از مقام های بحرینی خواسته است تا اجازه تحقیق درخصوص نقض حقوق زندانیان در این کشور بدهند.

کمیسر سازمان ملل متحد در خاتمه بیانیه از بحرین خواسته است تا در قوانین مربوط به مبارزه با تروریسم و افراطی گری اصلاحاتی انجام دهند تا با معیارهای بین المللی حقوق بشر مطابقت پیدا کند.

به گزارش همیار مشاوره، رژیم آل خلیفه روز گذشته (چهارشنبه) در ادامه اقدامات خصمانه علیه مردم بحرین و در تازه ترین احکام قضایی، 69 شهروند بحرینی را به حبس ابد محکوم و تابعیت 138 نفر دیگر را سلب کرد.

براساس این گزارش، دادگاه های رژیم بحرین 69 شهروند را به زندان ابد ، 39 تن دیگر را به تحمل 10 سال حبس و 23 نفر را به تحمل 7 سال زندان محکوم کردند.

همچنین این دادگاه ها، تابعیت 138 نفر از شهروندان بحرینی را سلب کرد.

این درحالیست که خانواده های افراد بازداشت شده اظهار داشتند که فرزندان آنها برای اعتراف تحت شکنجه های شدید قرار گرفته اند.

بحرین از 14 فوریه سال 2011 میلادی شاهد انقلاب مردمی علیه رژیم آل خلیفه است.

مردم خواهان آزادی، برقراری عدالت و برطرف تبعیض و روی کارآمدن نظامی منتخب در کشورشان هستند.

ناآرامی های بحرین تاکنون ده ها کشته و هزاران زخمی برجای گذاشته است.

رژیم آل خلیفه صدها بحرینی را نیز سلب تابعیت نموده است.

همچنین سازمان عفو بین الملل پیش تر در گزارشی اظهار داشت که سرکوب آزادی بیان در بحرین بصورت گسترده ادامه دارد.

گروه های مدافع حقوق بشر بارها رژیم آل خلیفه را به خاطر سرکوب مخالفان محکوم نموده و خواهان اصلاحات در نظام سیاسی این کشور شده است.

شبک**9365**1392

منبع: ایرنا

به "کمیسر سازمان ملل از محاکمه ناعادلانه زندانیان بحرینی ابراز نگرانی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمیسر سازمان ملل از محاکمه ناعادلانه زندانیان بحرینی ابراز نگرانی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید