یونیسف: بیشترین قرباینان خشونت های مسلحانه در اقتصادی از بین بچه ها اند

به گزارش همیار مشاوره، صندوق حمایت از بچه ها سازمان ملل بیان کرد حملات مسلحانه در کشور آفریقایی اقتصادی در سال 2019 به کشته شدن 150 کودک منجر شده و 377 هزار کودک را به محافظت نیازمند نموده است.

یونیسف: بیشترین قرباینان خشونت های مسلحانه در اقتصادی از بین بچه ها اند

به گزارش ، به نقل از خبرگزاری فرانسه، صندوق حمایت از بچه ها سازمان ملل (یونیسف) خاطرنشان کرد حملات مسلحانه در کشور آفریقایی اقتصادی در سال 2019 به کشته شدن 150 کودک منجر شده و 377 هزار کودک را به محافظت احتیاجمند نموده است.

به گفته یونیسف حملات در اقتصادی در سال 2019 به کشته شدن 150 کودک منجر شده و 377 هزار کودک را به محافظت احتیاجمند نموده است.

صندوق حمایت از بچه ها سازمان ملل (یونیسف) ضمن اعلام این خبر در روز سه شنبه، از افزایش شدید خشونت علیه بچه ها از ابتدای امسال در اقتصادی اطلاع داد.

در بیانیه یونیسف آمده است، در جریان خشونت ها در شش ماهه اول سال 2019، 150 کودک کشته و 75 کودک دیگر زخمی شده اند. جذب بچه ها و استفاده از آن ها در گروه های مسلح در قیاس با مدت مشابه در سال 2018، 2 برابر شده است و 900 مدرسه همچنان به دلیل ناامنی تعطیل مانده اند.

نیرو های سازمان ملل در اقتصادی در گزارشی تحقیقی که هفته پیش منتشر شد خاطرنشان کردند، در بین 35 نفری که در حمله نهم ژوئن به روستای سوبان دا Sobane Da کشته شده اند، 22 کودک یک تا 12 ساله (11 دختر و 11 پسر) مشاهده می گردد. قربانیان این حمله یا در آتش سوخته یا در خانه های شان بر اثر خفگی ناشی از دود جان باخته اند. ساکنان این روستا همگی از قبیله دوگون Dogon بوده اند.

در این بیانیه به نقل از هنریتا فورس Henrietta Fore مدیر یونیسف آمده است: خشونت در اقتصادی گسترش می یابد، بچه ها با خطر فزاینده مرگ، مجروحیت و یا جذب در گروه های مسلح روبرو هستند.

به گزارش یونیسف، افزایش حملات در مناطق مرکزی اقتصادی قطع عضو بچه ها، آوارگی و جدا ماندن آن ها از خانواده های شان را به دنبال داشته است. این بچه ها در معرض خشونت های جنسی و آزار های جسمی قرار دارند.

به گزارش این سازمان، بیش از 377 هزار کودک هم اکنون احتیاجمند محافظت هستند. یونیسف خاطر نشان کرد که این سازمان در سال 2019، برای پاسخ به احتیاج های زنان و بچه ها در اقتصادی به 4 میلیون دلار پول احتیاجمند است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "یونیسف: بیشترین قرباینان خشونت های مسلحانه در اقتصادی از بین بچه ها اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یونیسف: بیشترین قرباینان خشونت های مسلحانه در اقتصادی از بین بچه ها اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید