ازبکستان پس از یک سال عضو سازمان تجارت جهانی می گردد

به گزارش همیار مشاوره، معاون مدیرکل سازمان تجارت جهانی گفت: ازبکستان پس از یک و یا دو سال عضو این سازمان می گردد.

ازبکستان پس از یک سال عضو سازمان تجارت جهانی می گردد

به گزارش خبرنگار همیار مشاوره در تاشکند، آلن وولف معاون مدیرکل سازمان تجارت دنیای در همایش بین المللی همبستگی متقابل در آسیای مرکزی، ستیزه جویی ها و فرصت های جدید گفت: پیوستن ازبکستان به سازمان تجارت دنیای یکی از گام ها به سوی گشایش مالی است.

وی گفت: پروسه پیوستن ازبکستان به سازمان حدود یک سال و یا دو سال زمان می برد. ما از ازبکستان به طور کامل حمایت و همه جانبه مساعدت خواهیم کرد.

لازم به ذکر است، شوکت میرضیایف رئیس جمهور ازبکستان در چارچوب سفر رسمی خود به کره جنوبی در ماه نوامبر سال 2017 میلادی در خصوص از سرگیری فعالیت ها جهت ورود به سازمان تجارت دنیای اظهار نموده است.

ازبکستان در سال 1994 میلادی برای ورود به این سازمان درخواست نموده است. هم اکنون این کشور در فعالیت این سازمان به عنوان کشور ناظر حضور پیدا می نماید.

سازمان تجارت دنیای یک سازمان بین المللی است که در اول ژانویه سال 1995 میلادی با هدف قانونی کردن تجارت بین المللی و تنظیم روابط بازرگانی و سیاسی کشورهای عضو تاسیس شده است.

سازمان تجارت دنیای بر تنظیم و اجرای قراردادهای جدید بازرگانی نظارت دارد و همچنین اجرای تمام قراردادهای امضا و تصویب شده توسط بیشتر کشورهای دنیا را کنترل می نماید.

ح

منبع: خبرگزاری فارس

به "ازبکستان پس از یک سال عضو سازمان تجارت جهانی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ازبکستان پس از یک سال عضو سازمان تجارت جهانی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید