بهترین رستوران های آبادان، شهر طعم های تند و تیز کجاست؟

به گزارش همیار مشاوره، آبادان، شهری ست با فلافلی های بزرگ و کوچک که ناراضی از هیج کدامشان بیرون نمی آییم. اینجا بیشتر از هرچیزی سمبوسه و پاکوره و فلافل با آن سس های تندوتیزی که رویشان ریخته می گردد هوادار دارد. اما اگر بخواهیم غذاهایی مثل قلیه ماهی و میگو را هم امتحان کنیم، بعدش لبخند رضایتی روی لبمان می نشیند.

بهترین رستوران های آبادان، شهر طعم های تند و تیز کجاست؟

در این نوشته تعدادی از بهترین رستوران های آبادان را معرفی نموده ایم.

رستوران پاکستان

برای رفتن به این رستوران باید خودمان را برای خوردن غذاهای خیلی تند آماده کنیم. رستوران پاکستان در آبادان خیلی معروف است، برای اینکه یکی از قدیمی ترین هاست و 60 سال سابقه دارد. محیطش صمیمی ست و برخلاف اسمش، به جز دو سه غذای پاکستانی، بقیه غذاهایش دریایی ست.

بهترین انتخاب در این رستوران قلیه ماهی ست و بریان گوشت و مرغ که چندان ربطی به بریان اصفهان ندارد. از استانبولی پاکستانی اینجا هم زیاد تعریف می نمایند. پاکستانی، رستوران شلوغی ست و غذاها با برنج پاکستانی جلوی مشتری گذاشته می گردد.

آدرس: آبادان، اول خیابان امام، آخر بازار ته لنجی ها

رستوران باباطاهر

یکی دیگر از رستوران هایی که در آبادان، امتحانش را پس داده، رستوران باباطاهر است. این رستوران هم جزو قدیمی های این شهر جنوبی ست و بیشتر مشتری هایش برای خوردن غذاهایی مثل کباب بناب، قیمه و استانبولی به آن سر می زنند، اگرچه این رستوران غذاهای جنوبی مثل قلیه ماهی هم دارد.

آدرس: آبادان، خیابان شهید طالقانی

پریمو پلاس

شهر پر است از ساندویچی های کوچک خودمانی، اما از داشتن رستوران های شیک امروزی هم محروم نیست. در رستوران مجموعه پریمو پلاس، هم غذاهای ایرانی و محلی سرو می گردد و هم فست فود و غذاهایی مثل استیک و پاستا و پیتزا. آنهایی که تجربه رفتن به اینجا را داشته اند از فضای دنج اش تعریف می نمایند.

آدرس: آبادان، نزدیک بلوار نیایش، مجموع تفریحی پریمو پلاس

فست فود ریحون

پشت باشگاه گلستان می توانیم فست فود ریحون را پیدا کنیم. محیط اینجا دوست داشتنی ست، میز و نیمکت های راحتی دارد و از پنجره هایش می گردد بیرون را دید. از پیتزاهایش تعریف می نمایند و ساندویچ های تنوری اش هم باب طبع بوده است.

آدرس: آبادان، گلستان شمالی، پشت باشگاه ریحون

فلافل، سمبوسه و دیگر غذاهای محلی

در آبادان فقط یک نوع فلافل پیدا نمی کنیم. اینجا شهر فلافل های متنوع است. مثلا فلاسیس، ترکیبی ست از فلافل و سوسیس که در کنار فلابرگ (ترکیب فلافل و همبرگر) و فلامیکس(ترکیب فلافل و سوسیس بندری) در بیشتر جاها عرضه می گردد.

نمی گردد گفت که بهترین فلافل را در کجای آبادان می گردد خورد، چون کیفیت معمولا در همه جا یکسان است و رمز موفقیت در سس خیلی تند و خوشمزه ایست که روی فلافل ها و سمبوسه ها ریخته می گردد.

آنهایی که اسم و رسمی در آبادان به هم زده اند و معمولا مسافران ذوق رفتن به آنها را دارند اینها هستند:

فلافل اکبر برزیلی: یکی از قدیمی ترین ساندویچی های آبادان که خودشان به شوخی می گویند که یک شعبه اش در خیابان منتظری، خیابان هتل کیوان قرار گرفته و شعبه دومش در سائوپائولوی برزیل!

فلافل نسیم: مثل اکبر برزیلی، فلافلی نسیم هم در آبادان برای خودش حسابی معروف است. این فلافلی دو شعبه دارد؛ یکی در خیابان شهرداری آبادان که معمولا هر شب شلوغ است و دیگر در کنار پاساژ کویتی ها یا همان پاساژ جمهوری فعلی که به نسبت شعبه اول خلوت تر است.

سمبوسه های هندی، لقمه ای و پیتزایی از دیگر غذاهای جنوب است که باید آنها را در سفر به منطقه آزاد اروند امتحان کرد. اما کنار همین پاساژ کویتی ها هم، سمبوسه عباس آقا در چهارراه امیری، یکی از بهترین سمبوسه ها را دست مشتری می دهد.

و اما دیگر غذاهای محلی آبادان. بریانی با دال عدس با گوشت، مرغ، برنج پرادویه و فلفل درست می گردد. کبّه عراقی هم ترکیبی از سیب زمینی، برنج پخته شده، تخم مرغ به همراه زردچوبه و نمک است که در وسط آن گردو، پیاز خرد شده و گوشت چرخ نموده می گذارند.

در کنار قلیه ماهی و میگو، بین غذاهای محلی آبادان، ماهی شکیبا هم انتخاب خوبی ست. این ماهی چرب و سنگین و پرتیغ است و معروف است که خود آبادانی ها آن را ظهرهای آدینه درست می نمایند که بعدش بتوانند بخوابند.

منبع: اسنپ تریپ

به "بهترین رستوران های آبادان، شهر طعم های تند و تیز کجاست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین رستوران های آبادان، شهر طعم های تند و تیز کجاست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید