به زودی استفاده از ایموجی در پلاک خودروها به یک استاندارد تبدیل می گردد

به گزارش همیار مشاوره، به تازگی در ایالت ورمونت آمریکا لایحه ای تقدیم مجلس شده است که در صورت تصویب، مجوز استفاده از ایموجی در پلاک خودرو را به شهروندان اعطا می نماید. در این لایحه 6 ایموجی به مجموعه کاراکترهای مجاز برای استفاده در پلاک خودرو اضافه شده اند.

به زودی استفاده از ایموجی در پلاک خودروها به یک استاندارد تبدیل می گردد

لایحه جدید توسط ربکا وایت، نماینده دموکرات به مجلس نمایندگان ایالت ورمونت ارائه شده است که در صورت تصویب، این ایالت را به نخستین ایالتی در آمریکا تبدیل می نماید که در پلاک خودروهایش از ایموجی استفاده می گردد. البته هنوز معین نشده است که این 6 ایموجی مورد بحث کدام شکلک ها هستند.

طبق آنچه Emojipedia ذکر می نماید، در حال حاضر بیش از 3000 ایموجی ثبت شده وجود دارند که محبوب ترین ایموجی ها در بین آن ها خنده شدید همراه با اشک، قلب قرمز و چشم های قلبی هستند.

ظاهرا ایالت ورمونت در آینده ای نزدیک امکان استفاده از همه ایموجی ها در پلاک خودرو را تصویب نخواهد کرد، اما لایحه مذکور معینا اشاره می نماید:

طبق قانون این ایالت، پلاک خودرو ها نباید با حرف Z شروع گردد و یا بیش از دو عدد را در خود جای دهد. همچنین از کاراکترها و نشان هایی مانند نقطه، خط تیره و موارد مشابه نیز نمی توان استفاده کرد. اما اگر لایحه مورد بحث تصویب گردد، ممکن است این قوانین نیز دستخوش تغییراتی شوند.

البته باید ذکر کنیم که ایالت ورمونت اولین مکانی در جهان نخواهد بود که به رانندگان اجازه می دهد از پلاک های جدید و عجیب استفاده نمایند. در حال حاضر استفاده از ایموجی در پلاک خودرو در کویینزلند استرالیا برای رانندگان مجاز است. وب سایت پلاک های شخصی سازی شده کویینزلند اعلام نموده است که با مجاز شدن استفاده از ایموجی ها در کنار سه حرف و دو عدد، اکنون رانندگان می توانند بخشی از شخصیت خود را هم در پلاک خودروهای شان نمایش دهند. این 5 ایموجی شامل خنده بلند، چشمک زدن، عینک آفتابی، چشم های قلبی و لبخند هستند.

منبع: Business Insider

منبع: دیجیکالا مگ

به "به زودی استفاده از ایموجی در پلاک خودروها به یک استاندارد تبدیل می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به زودی استفاده از ایموجی در پلاک خودروها به یک استاندارد تبدیل می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید