راهنمای فعال سازی Conversation Awareness در ایرپادز اپل

به گزارش همیار مشاوره، آیا در پی فعال سازی Conversation Awareness در ایرپادز اپل هستید؟ ایرپادز پرو این قابلیت را دارد تا به طور اتوماتیک اندازه صدای موسیقی را کم نموده و صدای فرد در حال مکالمه با شما را زیاد کند. در ادامه به طور مفصل به شما نحوه فعال سازی Conversation Awareness در ایرپادز اپل را آموزش می دهیم.

راهنمای فعال سازی Conversation Awareness در ایرپادز اپل

کار به شدت آزار دهنده ای است وقتی هر مرتبه فردی با شما صحبت می نماید، شما مجبور خواهید شد موسیقی در حال پخش را متوقف کنید. این مسئله هنگام جواب دادن تماس با ایرپاد پرو نیز به شدت عذاب آور خواهد بود. خوشبختانه، شما نیاز ندارید که برای چند ثانیه ایرپادز خود را از گوش در آورده یا به طور کامل قابلیت نویز کنسلینگ را غیر فعال کنید؛ چرا که شرکت اپل یک راه چاره پیشرفته را برای کاربران ایرپادز پرو نسل دوم ارائه نموده است.

با آنالیز ایرپاد پرو متوجه شده ایم که قابلیت مذکور به شما یاری می نماید تا هنگام استفاده از ایرپادز پرو، به آسانی به مکالمه با دوستان خود بپردازید. با این که شما می توانید حالت Transparency mode را از طریق فشردن و نگه داشتن پایه ایرپادز فعال کنید، حالت اختیاری Adaptive Audio یک راه چاره مطمئن تر به نظر می رسد. در ادامه درباره تمامی این موارد توضیحات لازم را ارائه خواهیم کرد.

قابلیت Conversation Awareness در ایرپادز اپل به چه معناست؟

با انتشار iOS 17، شرکت اپل چند قابلیت را معرفی نموده تا تجربه شنیداری از طریق ایرپادز پرو بهتر گردد. یکی از این قابلیت ها، Conversation Awareness محسوب می گردد. متاسفانه، در حال حاضر که این مطلب نوشته می گردد این قابلیت تنها محدود به ایرپادز پرو نسل دوم است.

همان طور که از نام این ویژگی پیداست، این فناوری اجازه می دهد تا وقفه ای هنگام تجربه شنیداری کاربر رخ ندهد. ساز و کار این قابلیت، از طریق کم شدن اتوماتیکِ اندازه صدای موسیقی هنگام آغاز مکالمه و از طرفی دیگر، تقویت صدای فردی که با کاربر در حال مکالمه است خلاصه می گردد. به محض اتمام مکالمه، ایرپادز به طور اتوماتیک اندازه پخش موسیقی را به حالت اولیه خود بر می گرداند.

با وجود این که ما فعال سازی Conversation Awareness در ایرپادز اپل را به افرادی که دلشان می خواهد همواره اندازه صدا تا خاتمه باشد توصیه نمی کنیم، این فناوری به شدت در فضای عمومی شلوغ مثل کافه یا مترو عملکرد درستی دارد.

نحوه فعال سازی Conversation Awareness در ایرپادز اپل

قبل از فعال سازی این ویژگی، ابتدا باید آنالیز کنید آیا آیفون یا آی پد شما به iOS 17 یا iPadOS 17 به روز رسانی شده است یا خیر. برای این کار، باید به تنظیمات ایرپاد پرو یعنی به مسیر Settings > General > Software Update برویم.

ایرپادز پرو شما باید حتما به نسخه 6A301 یا جدیدتر آپدیت شده باشد. برای آنالیز ایرپادز پرو، ابتدا Settings را باز نموده و سپس در بخش زیر اپل آیدی، روی ایرپادز پرو جفت شده ضربه بزنید. سپس، به سمت پایین اسکرول کنید. اگر عبارت اندازه در کنار Version مساوی با 6A301 یا جدیدتر نیست، ابتدا باید ایرپادز خود را آپدیت کنید. برای این کار، تنها ضروری است مراحل زیر را انجام دهید:

1. برنامه Settings را روی گوشی خود باز نموده و سپس روی نام ایرپادز پرو که زیر اپل آیدی ظاهر می گردد ضربه بزنید.

2. شما در بخش زیر Noise Control با چهار گزینه روبه رو خواهید شد. گزینه Adaptive را انتخاب کنید تا از این موضوع اطمینان حاصل کنید که ایرپادز شما به طور اتوماتیک هنگام آغاز مکالمه به حالت Transparency mode تغییر پیدا می نماید.

3. حالا، به طور مستمر به سمت پایین اسکرول نموده تا با بخش Audio روبرو شوید. در این مرحله باید Conversation Awareness را روشن کنید.

برای دسترسی سریع، شما می توانید برای فعال سازی Conversation Awareness در ایرپادز اپل به Control Center بروید. شما می توانید با پایین کشیدن گوشه بالا و سمت راست تصویر به Control Center دسترسی پیدا کنید. بعد از اتصال ایرپادز به گوشی هوشمند خود، چند ثانیه اسلایدر اندازه صدا فشرده و نگه دارید. سپس روی Conversation Awareness ضربه بزنید.

از تجربه شنیداری بی وقفه لذت ببرید

با وجود این که اپل اولین شرکتی نیست که یک قابلیت شنیداری را معرفی می نماید، ویژگی مورد بحث در این مطلب می تواند به طرز قابل توجهی تجربه شنیدن به موسیقی با ایرپادز پرو را بهتر کند.

جدا از قابلیت های تطبیق صوتی، شرکت اپل به شما اجازه می دهد تا خودتان را هنگام یک تماس خیلی سریع میوت و آن میوت کنید. تنها کافی است پایه ایرپادز پرو را فشار دهید. به لطف پیشرفت های سوییچ اتوماتیک، شما می توانید بعلاوه بین دستگاه های خود خیلی سریع سوییچ کنید.

منبع: Makeuseof

منبع: دیجیکالا مگ

به "راهنمای فعال سازی Conversation Awareness در ایرپادز اپل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای فعال سازی Conversation Awareness در ایرپادز اپل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید