نمایشگاه ملی آثار تجسمی قلم مهتاب در بوشهر افتتاح شد

به گزارش همیار مشاوره، رئیس حوزه هنری استان بوشهر یکشنبه شب در این نمایشگاه با اشاره به برگزاری این نمایشگاه در هفته نکوداشت روز بوشهر گفت: این نمایشگاه به اندازه یک کتاب فرهنگ عامه می تواند سخن های زیادی برای نسل معاصر داشته باشد و همچنین نکات بسیاری برای مورخین و فرهنگ شناسان به تصویر کشیده یا ساخته شده است.

نمایشگاه ملی آثار تجسمی قلم مهتاب در بوشهر افتتاح شد

امید پارسایی فر ادامه داد: در این راستا کوشش خواهیم کرد یک نشست فرهنگی مرتبط با هفته بوشهر و با حضور مورخین و منتقدین هنری برگزار کنیم زیرا که این آثار کلاس درس تاریخ و جغرافیای استان است.

وی اضافه نمود: این هنرمند پیشکسوت با تکنیک ویژه و شخصی خویش گام مهمی برای حفظ میراث ناملموس فرهنگی برداشته که باید آن را ارج گذاشت.

پارسایی فر گفت: در این راستا سعی بر آن است که با مشارکت سایر ارگان های فرهنگی بتوانیم در حمایت از فرهنگ غنی بوشهر این چنین نمایشگاه هایی را در سطح کشور برگزار کنیم.

حسین موسوی نژاد پیشکسوت عرصه هنرهای تجسمی با اشاره به سبک آثار خود اضافه نمود: سبک اغلب کارها رئال است زیرا که به طبیعت، بافت قدیم و آداب و رسوم موجود در بوشهر اشاره شده و بعضی نیز، حسب احتیاج موضوع مدرنیته است.

وی ادامه داد: همیشه علاقه داشته ام که اتفاقاتی که از گذشته های دور و نزدیک دیده یا شنیده یا خوانده ام را در قالب یک اثر هنری ارائه دهم.

پیشکسوت هنرهای تجسمی با اشاره به انتخاب اسم نمایشگاه بیان نمود: اسم نمایشگاه از منبع روشنایی عموم مردم در گذشته که در مراسم مختلف آئینی و مذهبی با نام قلم مهتاب استفاده داشته؛ برگرفته شده است.

موسوی نژاد هنر نقاشی را از کودکی به صورت خودآموز فراگرفته و مجسمه سازی را نیز از همان زمان با تراش سنگ تسک شروع نموده است.

وی اولین نمایشگاه انفرادی خود را در سال 1338 در دبیرستان سعادت و 5 نمایشگاه دیگر خود را در سال های 49، 56 و 89 (بوشهر و تهران) برگزار نموده است.

نمایشگاه قلم مهتاب هفتمین نمایشگاه انفرادی حسین موسوی نژاد، هنرمند و پیشکسوت هنرهای تجسمی است.

این نمایشگاه شامل 45 اثر حجم و تابلو نقاشی از مجموعه آثار این هنرمند پیشکسوت است که این مجموعه پس از گذشت هشت سال از آخرین نمایشگاه وی، در نگارخانه سوره در معرض دید عموم قرار گرفته است.

این مجموعه در قالب 25 مجسمه و 20 نقاشی رنگ روغن برگرفته از تاریخ، فرهنگ و آئین بومی بوشهر است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "نمایشگاه ملی آثار تجسمی قلم مهتاب در بوشهر افتتاح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایشگاه ملی آثار تجسمی قلم مهتاب در بوشهر افتتاح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید