واکنش آموزش وپرورش به دسته بندی دانش آموزان به قوی و ضعیف ، والدین تخلف را گزارش نمایند

به گزارش همیار مشاوره، معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه دسته بندی دانش آموزان ابتدایی در گروه های قوی تر و ضعیف تر تخلف است، تأکید کرد: والدین موارد را گزارش نمایند.

واکنش آموزش وپرورش به دسته بندی دانش آموزان به قوی و ضعیف ، والدین تخلف را گزارش نمایند

به گزارش ایسنا، رضوان حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به تأکید سند تحول بنیادین آموزش و پرورش بر تمرکز از آموزش به تمرکز بر امر تربیت، گفت: در مقطع ابتدایی برای تمرکز بیشتر بر تربیت دانش آموزان، بعضی موانع مانند ممنوعیت کتاب های یاری درسی و یاری آموزشی به مدرسه، ممنوعیت برگزاری آزمون های تستی و مسابقات متنوع و با هزینه را ایجاد کردیم.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش متذکر شد: دسته بندی دانش آموزان ابتدایی در گروه های قوی تر و ضعیف تر به شدت به روان آنها آسیب می زند و این کار از نظر اصول تربیتی مردود و حتی تخلف است. اگر والدین چنین مواردی را مشاهده کردند حتما به مرکز رسیدگی به شکایات آموزش و پرورش گزارش نمایند.

حکیم زاده با اشاره به نقش اساسی معلمان به ویژه در مقطع ابتدایی، گفت: آموزگار دوره ابتدایی مسئول همه درس هاست و به جای چهار روز، پنج روز در مدرسه حضور دارد که این موضوع فشار زیادی به این قشر وارد می نماید.

وی اضافه کرد: مسئولیت اصلی معاونت آموزش ابتدایی، برنامه ریزی برای اجرای برنامه های درسی این مقطع تحصیلی و ارزیابی و نظارت بر کیفیت انجام فعالیت هاست.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به سختی کار آموزگاران ابتدایی، اظهارکرد: ما برای این مسئله، یک طرحی تدوین کردیم. آموزگاران ابتدایی در گذشته به خاطر سختی کار، یک فوق العاده ویژه ای دریافت می کردند اما به تدریج این امتیاز شامل حال همه معلمان شد و تمایز آموزگاران ابتدایی از بین رفت.

این مقام مسئول مطرح نمود: با همکاری شوراهای آموزش و پرورش، در کوشش هستیم پیشنهادی آماده و به وزیر ارائه کنیم تا سختی کار و ایجاد انگیزه برای ماندگاری در دوره ابتدایی که مورد تأکید سند تحول بنیادین است، در دریافتی آموزگاران این مقطع لحاظ گردد و شرایط کار را برای آنها تا حدودی تسهیل کنیم.

حکیم زاده از وجود 49 هزار کلاس چندپایه آموزگاران سخن گفت و اضافه کرد: بعضی آموزگاران در نقاط دوردست و صعب العبور با چند پایه دانش آموز در یک کلاس کار می نمایند و کمتر دیده می شوند اما با همه این سختی ها زحمات زیادی متقبل می شوند.

منبع: همشهری آنلاین

به "واکنش آموزش وپرورش به دسته بندی دانش آموزان به قوی و ضعیف ، والدین تخلف را گزارش نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش آموزش وپرورش به دسته بندی دانش آموزان به قوی و ضعیف ، والدین تخلف را گزارش نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید