انتخاب بهترین بازی های ویدیویی

به گزارش همیار مشاوره، خبر > برندگان هشتمین جشنواره بازی های ویدیویی ایران در نیمه دوم اسفند 1397 معرفی می شوند.

انتخاب بهترین بازی های ویدیویی

به گزارش روابط عمومی بنیاد بازی های رایانهای از میان 146 بازی رسیده، 111 بازی در شمار بازیهای جدید منتشر شده در امسال هستند و در بخش اصلی، به ویژه برای جایزهی صد میلیون تومانی بهترین بازی سال، با هم به رقابت میپردازند.

در بخش مورد انتظارترین بازی که امسال به جشنواره اضافه شده، 27 بازی شرکت نمودهاند. در این بخش مردم با تماشای تریلر بازیهایی که قرار است در آینده عرضه شوند، جذابترین و موردانتظارترین پروژه را انتخاب میکنند.

بهترین بهروزرسانی نیز، دیگر جایزهای است که در این دوره به جشنواره افزوده شده است. در این بخش هشت بازی منتشر شده در گذشته که اخیراً به طور جدی به روزرسانی شده اند، امکان رقابت می یابند.

از مجموع 146 بازی داوطلب حضور در جشنواره، 124 بازی روی سیستم عامل اندروید، سه بازی روی سیستم عامل iOS و 19 بازی ویژه رایانههای شخصی هستند.

از نظر تعداد نیز بیش از نیمی از آثار دریافتی، یعنی 74 اثر از استان تهران داوطلب شرکت در جشنواره شده اند. از لحاظ دسته بندی ژانری نیز، ژانر تفننی با 33 بازی، بیش تر از دیگر ژانرها توجه فراوریکنندگان بازی را به خود جلب نموده است.

محمد حاجی میرزایی دبیر هشتمین جشنواره بازیهای ویدیویی ایران دربارهی این جشنواره میگوید: دبیرخانه جشنواره 146 بازی داوطلب شرکت در جشنواره دریافت نموده، اما بازیهایی که به طور کامل از روی یک اثر خارجی کپی شده باشند و یا صرفاً با تغییر نام نسبت به نسخه قبلی، قصد حضور در جشنواره را داشته باشند با نظر هیئت داوران از رقابت کنار گذاشته می شوند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر دربارهی هشتمین جشنواره بازیهای ویدیویی ایران می توانید به سایت این رویداد به نشانی irangamefestival.ir مراجعه کنید.

داوران بهترین بازی و بهترین دستاوردهای هشتمین جشنواره بازیهای ویدیویی ایران در شش بخش فنی، هنری، طراحی، رسانه، موسیقی و فراوری معرفی شدند. برای نخستین بار است که در این جشنواره، شورای سیاست گذاری تشکیل شده و داوران جشنواره را این شورا انتخاب نموده است.

منبع: همشهری آنلاین

به "انتخاب بهترین بازی های ویدیویی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتخاب بهترین بازی های ویدیویی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید